Noslēgusies jau 2. akcija „Nekrāj krāmus!”

13.05.2008.

9. maijā Preiļos noslēdzās jau otrā Latvijas Zaļā punkta un sadarbības partnera SIA „Preiļu saimnieks” kopīgi organizētā pavasara tīrības akcija „Nekrāj krāmus!”. Pirmā akcija norisinājās pagājušā gada rudenī un arī tās laikā tika izlozētas 2 dāvanu kartes.


Šīs akcijas laikā ir pieaudzis nodoto elektropreču skaits, ja uz rudenī notikušo pirmo izlozi tika nodotas 35 elektropreces, uz otro- 52, tad pavasara akcijas dati rāda vēl iepriecinošākus rezultātus. Uz 9. aprīlī notikušo izlozi tika savāktas 68 elektropreces, bet uz 9. maija izlozi tika savāktas jau 86 elektropreču vienības. Arī akcijas dalībnieku skaits aug ar katru izlozi. 9. maijā notikušajai izlozei tika reģistrēti 37 dalībnieki.


9. maija uzvarētājs tika noteikts izlozē, klātesot Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciālistiem un SIA „Preiļu Saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājai. Lozi izvilka Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs. Laimīgais dāvanu kartes 30 latu vērtībā ieguvējs ir Lolita Latkovska no Preiļu rajona Ārdavas. 13. maijā Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs Lolitas Latkovskas mātei pasniedza meitas nopelnīto dāvanu karti, pati Lolita nevarēja ierasties.


Lolita Latkovska nolietoto elektropreču pieņemšanas punktā (Mehanizatoru ielā 1, Preiļos) nodeva televizoru. Jāpiebilst, ka no Ārdavas 11 iedzīvotāji vienkopus vāca un ar savu transportu atveda savāktās elektropreces. Prieks, ka informācija par akciju sasniedz arī no Preiļiem attālākas vietas un iedzīvotāji spēj noorganizēt savākto elektropreču nogādāšanu Preiļos.


Akcijas „Nekrāj krāmus!” popularitāte aug ar katru kārtu. Jau tagad cilvēki zvana un jautā kad būs nākošā akcija, jo esot elektropreces no kurām vēlas atbrīvoties un labprāt to izdarītu akcijas ietvaros. Arī šīs izlozes uzvarētāja bija patīkami pārsteigta, ka nododot vecos krāmus var tikt pie vērtīgas dāvanu kartes.


Savāktās elektropreces tiks nodotas „Latvijas Zaļajam Punktam” pārstrādei un nenodarīs kaitējumu apkārtējai videi. Kāpēc jātērē degviela vedot un paslepus izmetot nepiemērotās vietās nolietotās elektropreces, ja var izdarīt labu darbu un civilizēti atvest elektropreci uz pieņemšanas punktu Mehanizatoru ielā 1, Preiļos? Nekrāsim lietas, kuras ir sabojājušās, nolietotas un visticamāk nekad vairs netiks lietotas.


Paldies visiem, kas piedalījās akcijā. Turpināsim labi iesākto arī pēc akcijas un, ja rodas jautājumi par nolietoto elektropreču nodošanu, zvaniet 65307086, 29420721.


Vineta Igolniece,
SIA „Preiļu Saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.