Triju Preiļu jauniešu darbi būs skatāmi Latvijas piecpadsmit jauno talantīgo mākslinieku izstādē Rīgas Kongresu namā

29.04.2008.

29. maijā Rīgas Kongresu namā tiks atklāta Latvijas jauno talantīgāko mākslinieku ceļojošā izstāde, kurā starp 15 jauniešu darbiem būs apskatāmi trīs jauno preiliešu – Jūlijas Podskočijas, Vandas Sondores un Mārītes Zīmeles – darbi. Izstādes atklāšanas laikā notiks arī jauno talantu apbalvošana. Mākslinieks Jānis Anmanis informēja, ka izstāde Rīgā būs skatāma līdz 3. jūnijam, bet jūnija sākumā uz mēnesi tā atceļos uz Preiļiem. Ar jauniešu 70 radošajiem darbiem varēs iepazīties mūsu novada iedzīvotāji, pēc tam izstāde dosies tālāk pa Latviju.


Preiļu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka pastāstīja, ka jaunos talantīgos māksliniekus Jānis Anmanis ir ievērojis pagājušā gada vasaras nometnē, kad piedāvājis jauniešiem piedalīties izstādē ar saviem darbiem.


Pēc Jāņa Anmaņa ieteikuma Jūlija Podskočija zīmēja liela izmēra darbu, kurš tika novērtēts ļoti atzinīgi, un meitene balvā saņēma divu dienu braucienu uz Briseli.


Marianna Abricka ar lepnumu stāsta, ka mākslas nodaļas audzēkņi piedalās ļoti daudzos konkursos, un visos iegūst godalgotas vietas. Audzēkņu darbi ir nosūtīti uz konkursiem „Suns – mans draugs ”Polijā, „Tas, kas lido, tas, kas rāpo” Francijā, uz mākslas darbu konkursu Taivānā. Šobrīd skolēni gatavo darbus konkursam „Zaļas domas par Latviju”.


Ar gandarījumu jāmin arī tas, ka skolas audzēknis Vladislavs Jevdokimovs Valsts vizuālās mākslas olimpiādē ieguvis sudraba medaļu.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 29.04.2008.