Rīgas Stradiņa Universitātes studenti uzsāk praksi Sabiedrības veselības aģentūrā

24.04.2008.

Šonedēļ Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) Sabiedrības veselības fakultātes 3. kursa studenti uzsāk praksi Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA). Studenti mācību procesa laikā iegūtās teorētiskās zināšanas – vides veselībā, sabiedrības veselībā, farmakoloģijā u.c., varēs pielietot prakses laikā, palīdzot SVA speciālistu ikdienas darbā. Kopumā studentu prakse ilgs 6 nedēļas, kuru laikā būs iespējams praktizēties šādās SVA struktūrvienībās: Veselības veicināšanas un profilakses daļā, Sabiedrisko attiecību daļā, Psihiatriskās palīdzības metodiskās vadības un epidemioloģiskās uzraudzības daļā, kā arī pie Veselības veicināšanas un profilakses daļas reģionālajiem koordinatoriem.


Direktora vietnieks sabiedrības veselības epidemioloģiskās uzraudzības jautājumos Ainārs Čivčs, atzina, ka SVA uzdevums ir dot iespēju studentam izprast aģentūras darbības jomas, savukārt students prakses laikā var gūt priekšstatu par to kādā sfērā vēlas darboties uzsākot patstāvīgas karjeras gaitas.


Viens no studentiem Toms Pulmanis atzina: „SVA ir laba vieta, kur iziet praksi, jo šeit ir izaugsmes iespējas, patīkama vide un radošs kolektīvs”. Jaunietis arī piebilda, ka SVA varētu būt viņa potenciālā darba vieta.
Par vienu no prakses vietām SVA ir izvēlēta pateicoties tās darbības sfēru apjomam. SVA studenti tiek pieņemti kā kolēģi, lai piedalītos pētījumu veikšanā un apzinātu sabiedrības veselības problēmas, kas palīdzētu uzlabot iedzīvotāju veselības stāvokli.


Lai turpinātu uzlabot sabiedrības veselību ir nepieciešami augsti kvalificēti sabiedrības veselības profesionāļi, kuru apmācību nodrošina RSU, savukārt iespēju darboties izvēlētajā profesijā – SVA.


Informāciju par RSU student praksi SVA sagatavoja:
Biznesa augstskolas „Turība” sabiedrisko attiecību fakultātes studentes Zita Norlinde, Indra Bauze sabiedrisko attiecību prakses ietvaros

Pēdējās izmaiņas: 24.04.2008.