Noskaidroti pavasara tīrības akcijas „Nekrāj krāmus!” pirmās kārtas izlozes uzvarētāji

10.04.2008.

Noskaidroti pavasara tīrības akcijas „Nekrāj krāmus!” pirmās kārtas izlozes uzvarētāji


Latvijas Zaļā punkta (LZP) un sadarbības partneru SIA „Preiļu saimnieks” kopīgi organizētās pavasara tīrības akcijas „Nekrāj krāmus!” izlozes pirmajā kārtā uzvarējis Ēvalds Zīmelis, kurš saņēma dāvanu karti 30 latu vērtībā jaunu elektropreču iegādei. Akcija turpināsies līdz 9.maijam un tās laikā iedzīvotāji tiek aicināti nogādāt nolietotās elektropreces uz elektrisko un elektronisko preču savākšanas punktiem, lai pēc tam tās nogādātu otrreizējai pārstrādei. Nākamo 55 dāvanu karšu izloze notiks 9.maijā.


SIA „Preiļu saimnieks” pārstāve Vineta Igolniece atzina, ka, salīdzinot ar pagājušā gada akciju, pieaudzis gan dalībnieku, gan nodoto elektropreču skaits. Pirms pirmās izlozes bija nodotas 68 nolietotās elektropreces. Viņa paredz, ka otrajā kārtā atsaucība būs vēl lielāka. Pie tam, šoreiz nodotās elektropreces ir dažādojušās, jo ir nodots arī kodoskops un projektors. Pārstāve secina, ka cilvēki sākuši izprast, ka elektropreces nav tikai televizori un ledusskapji.


Akcijas mērķis ir izveidot efektīvu sistēmu nolietoto elektrisko un elektronisko preču savākšanai no mājsaimniecībām. Akcija vienlaicīgi notiek visā Latvijā 35 pilsētās sadarbībā ar 29 atkritumu apsaimniekošanas organizācijām.


LZP valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Paldies visiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un piedalās akcijā!!! Pavasarī Latvijas Zaļais punkts aicina iedzīvotājus izdevīgi atbrīvoties no savu laiku nokalpojušiem datoriem, televizoriem, galda lampām, gludekļiem, ledusskapjiem vai salauztās elektroniskām rotaļlietām. Izdevīgi – jo, tiekot vaļā no pašiem nevajadzīgiem krāmiem, ir iespēja paplašināt savu dzīves telpu un vienlaicīgi laimēt dāvanu kartes. Otrkārt, nododot elektropreces tam speciāli paredzētajos punktos un laukumos, tās nenonāks dabā un neradīs piesārņojumu. Izmestas nevietā, nolietotās elektropreces laika apstākļu dēļ sadalās, bet kaitīgās vielas nonāk zemē un ūdeņos, apdraudot vidi un cilvēku veselību. Treškārt, nevajadzīgās lietas sadalot un pārstrādājot, var saražot jaunas derīgas preces, tādejādi taupot arī dabas resursus.”


Atgādinām, ka iedzīvotāji bez maksas var nodot nolietotus televizorus, ledusskapjus, veļas mašīnas un citas sadzīves elektropreces, kas darbināmas ar elektrību vai baterijām, SIA „Preiļu saimnieks” savākšanas punktā Preiļos, Mehanizatoru ielā 1 darba dienās no plkst. 8:00 līdz 17:00, brīvdienās no plkst. 9:00 līdz 16:00, tālrunis uzziņām 65307086.


Nodošanai atgādātās elektropreces nedrīkst būt izjauktas!


Akcijas informatīvais atbalstītājs portāls draugiem.lv.


Sīkāka informācija par akciju:
www.zalais.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.