„Trešais tēva dēls” piegādā jaunus datorus bibliotēkām

14.04.2008.

Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros martā tika uzsākta datortehnikas piegāde pašvaldību publiskajām bibliotēkām visā Latvijā. Šobrīd jaunās tehnikas piegāde rit pilnā sparā. Līdz maija sākumam visas 874 publiskās bibliotēkas dāvinājumā saņems 3809 jaunus datorus un 956 multifunkcionālās iekārtas – printerus, skenerus, kopētājus un citas iekārtas. Bibliotēkām paredzētajos datoros jau ir uzstādīts Microsoft dāvinātās  programmatūras komplekts. 


Līdz šim projekta ietvaros visās bibliotēkās jau ierīkoti lokālie datortīkli un uzlabots interneta darbības ātrums. 10 reģionālajiem bibliotēku mācību centriem piegādāti 300 datorkomplekti. 47 datorkomplektus un specializētu programmatūru vājredzīgajiem un neredzīgajiem saņēmusi Latvijas Neredzīgo bibliotēka un septiņas tās filiāles.


Aija Priedīte, projekta „Trešais tēva dēls” konsultatīvās padomes locekle, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības valdes priekšsēdētāja, uzsver: „Manuprāt, šis ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas sociālajiem projektiem, no kura labums ir iespējami daudziem Latvijas iedzīvotājiem – veciem un jauniem, izglītotiem un neizglītotiem, pilsētniekiem un lauciniekiem. Vajadzīga tikai griba aiziet uz savu tuvāko bibliotēku un vēlme palūgt bibliotekāram sevi apmācīt datora lietošanā. Tie, kam dators un internets pieder pie ikdienas sastāvdaļām, pat nevar iedomāties, kādā izolācijā dzīvo liela Latvijas sabiedrības daļa, jo viņiem nav datora un to nevar iegādāties, viņi nepazīst internetu un tādēļ nav pieejama svarīga sabiedriska un valstiska informācija, viņiem pat latviešu valoda šķiet aizvien nesaprotamāka, jo tādi jēdzieni kā i-banka, e-pasti un elektroniskais paraksts ir tīrā ķīniešu ābece”.


Projektu „Trešais tēva dēls” koordinē v/a „Kultūras informācijas sistēmas”. Projektu īsteno 874 pašvaldību publiskās bibliotēkas sadarbībā ar visām Latvijas pašvaldībām. Projektu finansē Latvijas Republikas un Bila un Melindas Geitsu fonda iniciatīva Global Libraries, bet programmatūru nodrošina iniciatīvas Global Libraries partneris, korporācija Microsoft.


Ziedojums reģionālajiem bibliotekāru mācību centriem Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Preiļos, Ogrē, Daugavpilī, Gulbenē, Valmierā un diviem centriem Rīgā, kā arī 874 pašvaldības publiskajām bibliotēkām visā Latvijā ietver tādas Microsoft programmas kā Exchange Server 2007, Expression Web, Office Professional 2007, Encarta 2008, Visio Pro 2007, Windows Server, Windows Vista Business, Office Communicator 2007, InfoPath 2007, Access 2007 un citas.


Latvijas valsts ieguldījums projektā „Trešais tēva dēls” šobrīd ir 21,2 miljoni USD. Bila un Melindas Geitsu fonda ziedojums ir 16,2 miljoni USD, bet korporācija Microsoft ziedojusi programmatūru 8,9 miljonu USD vērtībā. Vairāk informācijas par Latvijas publisko bibliotēku attīstības projektu „Trešais tēva dēls” var meklēt mājas lapā www.3td.lv.

Pēdējās izmaiņas: 14.04.2008.