Bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu šogad noteikta 141 Latvijas pagastā

26.03.2008.

Arī šogad tiek turpināta pagājušajā gadā uzsāktā bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu valsts endēmiskajos pagastos jeb pagastos, kas pakļauti lielākajam encefalīta izplatības riskam. 2008.gadā, salīdzinājumā ar gadu iepriekš (120 pagasti), teritoriju skaits, kurās noteikta bezmaksas vakcinācija, paplašināts (141 pagasts), un sarakstā ietverts papildus 21 pagasts.


Kopumā 2008.gadā pret ērču encefalītu ar valsts iepirktajām bezmaksas vakcīnām (30 000 devas) tiks vakcinēti vairāk kā 10 000 bērni vecumā no 1 līdz 17 gadiem (ieskaitot), kam deklarētā dzīves vieta ir ērču encefalīta endēmiskajos pagastos jeb pagastos, kur saslimstība ar ērču encefalītu pēdējo piecu gadu laikā bijusi visaugstākā. Endēmiskie pagasti tika noteikti, par pamatu ņemot saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem laika posmā no 2003.gada līdz 2007. gadam.


Lai saņemtu bezmaksas poti pret ērču encefalītu, bērnu vecākiem, kuru atvasēm deklarētā dzīves vieta atrodas kādā no 141 pagastiem, jau šobrīd jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un abpusēji jāvienojas par izdevīgāko vakcinācijas izdarīšanas laiku.


Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) epidemiologi aicina vecākus izmantot šo iespēju vakcinēt bērnus bez maksas, īpaši šobrīd, kad vērojams komercvakcīnu trūkums, bet valsts garantētās potes ir pieejamas.


Atgādinām, ka informāciju par bērnu skaitu attiecīgajos pagastos un bērnu vakcinācijas statusu apkopoja SVA speciālisti sadarbībā ar ģimenes ārstiem un pašvaldībām. Tika veikta detalizēta vakcinācijas plānošana un nepieciešamo vakcīnu devu skaita precizēšana katram bērnam, ņemot vērā nepieciešamo vakcināciju.


Lai uzzinātu pagastus, kuros vakcinācija tiks veikta, informāciju aicinām meklēt plašsaziņas līdzekļos, pie sava ģimenes ārsta, Sabiedrības veselības aģentūrā, SVA filiālēs, pašvaldībās, kā arī SVA mājas lapā www.sva.gov.lv
 
Minēto bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu endēmiskajos reģionos paredzēta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 330 „Vakcinācijas noteikumi”.


Vakcināciju pret ērču encefalītu veic atbilstoši vakcīnas ražotāja noteiktai shēmai, lai izveidotos noturīga imunitāte.


Papildus informācija:
SVA Sabiedrisko attiecību nodaļā. Laura Bundule 67081549

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.