120 klases turpina dalību projektā „Nesmēķējošā klase”

26.03.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīkotajā projektā „Nesmēķējošā klase 2008” turpina piedalīties 120 klases jeb 45% no sākotnējā klašu skaita.


Kopumā pēc trīs projekta mēnešiem no dalības izstājušies jau 55% no sākotnējo 269 klašu skaita. Pēc pirmā projekta mēneša no dalības projektā izstājās 94 klases, pēc otrā projekta mēneša – 35 klases, bet pēc trešā – vēl 20 klases.


Pēc saņemtajām skolēnu atskaitēm par trešo projekta mēnesi secināts, ka 7 klasēs atklājies kāds smēķēšanas gadījums, savukārt 13 klases nav atsūtījušas atskaites.


Dalību projektā turpina 7. un 8. klašu kolektīvi šādos Latvijas rajonos: 7 klases Alūksnes pilsētā un rajonā, 3 klases Aizkraukles pilsētā un rajonā, 8 klases Balvu pilsētā un rajonā, 2 klases Bauskas pilsētā un rajonā, 6 klases Cēsu pilsētā un rajonā, 14 klases Daugavpils pilsētā un rajonā, 1 klase Dobeles rajonā, 5 klases Gulbenes pilsētā un rajonā, 5 klases Jēkabpils pilsētā un rajonā, 3 klases Jelgavas pilsētā un rajonā, 8 klases Krāslavas rajonā, 2 klases Kuldīgā, 4 klases Liepājas pilsētā un rajonā, 3 klases Ludzas rajonā, 5 klases Madonas pilsētā un rajonā, 3 klases Ogres pilsētā un rajonā, 9 klases Preiļu pilsētā un rajonā, 8 klases Rēzeknes pilsētā un rajonā, 14 klases Rīgas pilsētā un rajonā, 2 klases Saldus pilsētā un rajonā, 3 klases Tukuma pilsētā un rajonā, 2 klases Talsu pilsētā un rajonā, 1 klase Valkas rajonā un 2 klases Valmieras pilsētā un rajonā.


SVA atgādina, ka, sekmīgi turpinot dalību konkursā, skolēni var ne tikai stiprināt savu izturību un veselību, bet arī iegūt interesantas veicināšanas balvas, kā arī galveno balvu – aktīvās atpūtas nedēļas nogali visai klasei kopā.


Līdz konkursa noslēgumam palikuši vien divi atskaišu sūtīšanas posmi. Lai sekmīgi turpinātu dalību projektā, atskaites par marta mēnesi skolēniem jāsūta līdz 11. aprīlim, turklāt– par aprīļa mēnesi atskaites skolēniem jāsūta jau līdz 25. aprīlim – projekts tuvojas noslēgumam, un galvenās balvas noteikšana gaidāma jau aprīļa beigās.


Projekta organizatori vēlas pateikties visām klasēm, kuras papildus atskaišu sūtīšanai aktīvi informējušas arī par citām paveiktajām aktivitātēm un rīkotajiem pasākumiem par tabakas jautājumiem ne vien savā klasē, bet arī visā skolā, tādējādi stiprinot savus panākumus veselības veicināšanas un saglabāšanas jomā.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste
Līva Auna (67081625)

Pēdējās izmaiņas: 26.03.2008.