Preiļu galvenajā bibliotēkā notiks Jāņa Būmaņa grāmatas „Ošas upes krastu dziesmas un raksti” atvēršanas svētki ar autora piedalīšanos

28.03.2008.


28. martā  plkst. 13.00 Preiļu galvenajā bibliotēkā notiks Jāņa Būmaņa  grāmatas „Ošas upes krastu dziesmas un raksti” atvēršanas svētki ar autora piedalīšanos.  Jānis Būmanis ir dzimis Preiļu rajona  Rudzātu pagastā, vēlāk dzīvojis un strādājis Rīgā. Mūža otrajā  pusē ir pievērsies savas dzimtās puses izpētei un ir sarakstījis  5. grāmatas. Apjomīgākā no tām ”Mazā Zemgale laikmetu griežos, kas veltīta Rudzātu pagasta  un apkārtējo pagastu  dzimtu likteņiem 20. gadsimtā.


Jaunajā grāmatā „Ošas upes krastu dziesmas un raksti” apkopotas Rudzātu  pagasta teikas, pasakas, dainas, dziesmas, mīklas, parunas, palamas, folkloras teicēju un pierakstītāju biogrāfijas. Teksts papildināts ar daudzām fotogrāfijām. 512 grāmatas lappusēs sniegta plaša informācija par tautas mutvārdu daiļradi Rudzātu apvidū. Darbs tapis ar Kultūrkapitāla fonda un Rudzātu pagasta padomes finansiālu atbalstu.


Pasākumu organizē:
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
Preiļu galvenā bibliotēka


Informāciju sagatavoja:
Ināra Batarāga
Preiļu GB vadītāja
Tālr. 65381228, fakss 65381228
E – pasts:
puce@axel.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.