Modernās bibliotēkas varēs atpazīt pēc īpaša apzīmējuma

18.03.2008.

Turpmāk pie katras no pašvaldību publiskajām bibliotēkām, kurās ir notikusi modernizācija, v/a „Kultūras informācijas sistēmas” izvietos projekta „Trešais tēva dēls” simbolu. Īpašais apzīmējums apliecinās bibliotēkas pārtapšanu no grāmatu krātuves par modernu informācijas centru, kurā bez maksas pieejama jauna datortehnika, platjoslas internets un pats galvenais – zinoša bibliotekāra, informācijas gida, atbalsts. Projektu īsteno 874 publiskās bibliotēkas visā Latvijā.


Šāda – pārtapusi un moderna, bibliotēka kļūs par vienu no svarīgākajiem resursiem Latvijas reģionu sabiedrības attīstībā, jo ļaus dažādām mērķauditorijām – uzņēmējiem, studentiem un skolēniem, darba meklētājiem, senioriem iegūt un apmainīties ar informāciju, pilnveidot un apgūt jaunas profesionālās iemaņas, attīstīt savas ieceres un integrēties sabiedrībā. Projekta „Trešais tēva dēls” nozīmīgumu reģionu attīstības veicināšanā uzver arī Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrija.


„Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras attīstība un tās sniegto iespēju mērķtiecīga izmantošana sekmē sabiedrības zināšanu un valsts ekonomisko izaugsmi, reģionu konkurētspēju un iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanos. Tieši uz iedzīvotāju vajadzībām orientētu pakalpojumu sniegšanai jābūt galvenajam mērķim, plānojot IKT modernizāciju publiskās pārvaldes institūcijās”, uzsver reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.


 „Trešais tēva dēls ir simbols, kas atspoguļo katras pašvaldības un visas sabiedrības modernizāciju. Modernā, pilnveidotā bibliotēka ir milzu resurss indivīda dzīves kvalitātes uzlabošanai – gan pilsētās, gan laukos. Tāpēc šie informatīvie centri, kuros ikviens interesents var saņemt tehnoloģiskā nodrošinājuma un informācijas gida atbalstu, ir pelnījušas īpašu apzīmējumu, īpašu norādi – skaistas plāksnītes ar projekta Trešais tēva dēls simbolu”, piebilst Armands Magone, Kultūras ministrijas valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktors.


Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu „Trešais tēva dēls”, kura finansējumu veido Bila & Melindas Geitsu fonds, Latvijas valsts un korporācijas Microsoft programmatūras ziedojums, koordinē Kultūras ministrijas valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”. Fonda ziedojums ir 16,2 miljoni USD, Latvijas valsts ieguldījums – 21,2 miljoni USD, korporācijas Microsoft ziedojums – 8,9 miljoni USD. Projektu īsteno 874 pašvaldību publiskās bibliotēkas sadarbībā ar visām Latvijas pašvaldībām.

Pēdējās izmaiņas: 18.03.2008.