SOCIĀLO VIRTUVI FEBRUĀRĪ APMEKLĒJUŠAS 32 PERSONAS

05.03.2008.

Lai arī gada sākumā tika paaugstināta sociālo pakalpojumu (sociālās virtuves, dušas izmantošanas, veļas mazgāšanas) maksa Preiļu novada domes Sociālajā dienestā, kas atsevišķos klientos izsauca neapmierinātību, atskatoties uz februāra mēnesī izmantotajiem pakalpojumiem nākas secināt, ka arī cenu pieaugums par pakalpojumiem nav mazinājis klientu vēlmi tos izmantot.


Vispieprasītākais no Sociāla dienesta piedāvātajiem pakalpojumiem februāra mēnesī bijis sociālās virtuves pakalpojums. Mēneša laikā pusdienas sociālajā virtuvē saņēmušas 18 trūcīgās personas, kā arī 14 pensionāri un invalīdi. Dienā vidēji sociālo virtuvi apmeklējušas 17 personas. Daudzi klienti sociālo virtuvi izmantojuši pirmo reizi un izteikuši pateicību virtuves vadītājai Olgai Gribuškai par garšīgajām pusdienām, jo par 35-60 santīmiem pie šī brīža pārtikas preču sadārdzinājuma sātīga maltīte diez vai izdotos. Tāpat sociālajā virtuvē tiek gatavotas pusdienas un launags Rudzātu speciālās internātpamatskolas bērniem ar īpašām vajadzībām, kuri savu ikdienu pavada Sociālā dienesta telpās.


Lai arī mazāk pieprasīti, bet tomēr izmantoti bijuši arī citi pakalpojumi – veļas mazgāšana (janvārī to izmatojušas 31, februārī- 26 personas) un dušas izmantošana (11 personas gada pirmajos mēnešos), kas ir īpaši aktuāli tām personām, kuras dzīvo daļēji labiekārtotos mājokļos bez ūdensvada.


Pagājušajā gadā ar Preiļu novada domes atbalstu piešķirtais papildus finansējums remontdarbiem ļāvis padarīt Sociālā dienesta telpas mājīgākas galvenokārt sociālās virtuves apmeklētājiem, kuri labprāt uzkavējas atpūtas stūrītī gaidot, kad laipnā virtuves vadītāja ne tikai izsniegs viņiem pusdienas, bet arī uzklausīs viņu dzīves stāstus.


Anita Gāga
Preiļu novada domes
Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.