Atskats uz Preiļu novada čempionātu dambretē

02.03.2008.

Daudzi ģimenes lokā kā laika īsināšanas līdzekli izmantojuši dambreti. Tie, kuri jau pārsnieguši šo līmeni bija iespēja samērot savus spēkus Preiļu novada čempionātā dambretē ar citiem domubiedriem. Uz pirmajām šāda veida sacensībām Līču kultūras namā pulcējās vairāk kā trīsdesmit dambretisti sākot no sākumskolas līdz sirmām galvām, kuri noskaidroja labākos trijās vecuma grupās.


Tā 1997.gadā dzimušo un jaunāki grupā zēniem par uzvarētāju kļuva Vitālijs Šebeko, aiz sevis atstājot Valteru Reini un Raimondu Rubinu. Meitenēm pārāka par savām sāncensēm izrādījās Ilva Anspoka, aiz viņas Ilva Valdone un Renāte Kozule – visi Preiļu 1.pamatskola un savu spēlētprasmi pilnveido pie šo sacensību sekretāres Dzintras Šmukstes. 1992.-1996.gadā dzimušo zēnu konkurencē pārāks par konkurentiem bija Egils Zeiliņš, seko Mārtiņš Ivanovs un Vlads Fišers. Meitenēm uzvarētājas godā Laura Vilcāne aiz viņas Nastja Trofimova. Vissīvākās cīņas izvētās 1991.gadā un vecāki grupā. Pārliecinoši ar saviem pretiniekiem galā tika un Preiļu novada labākā dambretista titulu izcīnīja Romāns Dobičins. Par otro vietu izvērtās sīva cīņa starp Vitāliju Plivdu un Klimentiju Ivanovu, kur pēdējais izrādījās pārāks. Dāmām uzvarētājas godā Marija Ivanāne, otrā Valija Plivda.


Saldajā ēdienā Dzintra Šmukste vienlaicīgi pie sešiem galdiņiem tikās ar godalgoto vietu ieguvējiem, kur divas partijas noslēdzās neizšķirti, bet pārējiem nācās atzīt Dzintras spēlētprasmes pārākumu.


Arī nākošgad labāko dambretistu mēģināsim noskaidrot Līčos un ceram arī nākošgad uz pagasta iedzīvotāju viesmīlību un atsaucību.


Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 02.03.2008.