Saslimstība ar gripu turpina samazināties

27.02.2008.

Pagājušās nedēļas laikā Latvijas teritorijā par 53% samazinājusies saslimstība ar gripu, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) gripas un citu elpceļu infekcijas slimību monitoringa dati. Ar gripu pagājušajā nedēļā slimoja vidēji 76 no 100 000 iedzīvotājiem. Gripa epidēmijas līmenī joprojām ir saglabājusies Aizkraukles, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas un Tukuma pilsētās un rajonos. Visaugstākā saslimstība ar gripu reģistrēta Daugavpils pilsētā un rajonā, kur slimo 477 no 100 000 iedzīvotājiem.


Saslimstība ar gripu samazinājās visās vecuma grupās, taču ar gripu joprojām visbiežāk slimo bērni. Turpina uzlaboties arī izglītības iestāžu apmeklējums – pagājušajā nedēļā bērnudārzus apmeklēja 73% audzēkņu, bet skolas – 90% audzēkņu.


Ar aizdomām par saslimšanu ar gripu slimnīcās pagājušajā nedēļā ievietoti 56 pacienti. Slimnīcā ārstējas arī 6 slimnieki ar gripas izraisītām komplikācijām.


Arī vairākās Eiropas valstīs saslimstība ar gripu samazinājās. Vidēja gripas izplatības intensitāte bija 18 valstīs un tikai 4 valstīs bija vērojams gripas gadījumu skaita pieaugums.


Ikdienas profilakse, kas palīdz izvairīties no saslimšanas ar gripas un citām elpceļu infekcijām, kā arī pasargāt no saslimšanas līdzcilvēkus:
1) Ja klepo vai šķaudi, aizsedz deguni un muti ar vienreizējās lietošanas papīra salveti, pēc lietošanas salveti izmet;
2) Bieži mazgā rokas ar ūdeni un ziepēm, it īpaši pēc klepošanas vai šķaudīšanas;
3) Izvairies no ciešas saskarsmes ar slimiem cilvēkiem;
4) Ja esi saslimis ar gripu vai kādu citu elpceļu infekciju, paliec mājās un neapmeklē skolu vai darbu, kā arī citas publiskas vietas;
5) Pēc iespējas mazāk pieskaries ar nemazgātām rokām acīm, degunam un mutei, jo tas palielina iespēju saslimt ar elpceļu infekcijām.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.