Gaidas Ivanovas oriģināldejas konkursā “Mēs un deja” iegūst pirmo vietu

21.02.2008.

Izglītības un Zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs 8. februārī VEF Kultūras pilī organizēja jaundeju konkursu ”Mēs un deja”, kurā tika vērtētas deju horeogrāfu oriģināldejas.
Deju kopas „Gaida” vadītājas Gaidas Ivanovas dejas „Ābrampolka” un “Jaņčuks – dančuks” ieguva pirmo vietu. Abas dejas izpildīja „Gaidas” Preiļu 1. pamatskolas 7.- 9. klašu grupa. Apsveicam deju kopas vadītāju un dejotājus!


14. februāra laikraksta „Izglītība un Kultūra” numurā pazīstamā deju horeogrāfe Baiba Šteina pavēstīja, ka „Gaida Ivanova labi apzinās savu dejotāju varēšanu un latgalisko melodiju gandrīz hipnotisko ietekmi”. Jā, piekrītu, ka deju kopa „Gaida” un tās vadītāja apzinās savas spējas, talantu un ieguldīto darbu. Mēs arī apzināmies, ka viņi spēj, viņi apbur skatītājus gan Latvijā, gan aiz valsts robežām. Minētajā rakstā pavīd jautājums – vai Deju svētkos visi Latvijas Jančuki dancos ‘pa latgaliski’. Iespējams, jo mēs sapratām, ka aizvadītais konkurss bija jauns pakāpiens deju kopas „Gaida” vadītājas un horeogrāfes Gaidas Ivanovas daiļradē. To atzinusi arī konkursa komisija, un Baiba Šteina optimistiski apgalvo, ka gaidāmajos Deju svētkos „Jančuks” dejos!


Darbojoties kopējā ES mūžizglītības programmas Comeniuss skolu partnerības “Draudzība caur deju” projektā ar Čehijas Kunovices pamatskolas tautas deju kolektīvu, „Gaidas” dejotāji savas skolotājas oriģināldejas vedīs arī čehu draugiem, lai popularizētu ārpus Latvijas.


Atgādināsim, ka Gaida Ivanova ar savu jaundeju arī 2006. gadā bija ierindojusies 1. vietā.


Maija Paegle


 

Pēdējās izmaiņas: 21.02.2008.