Noskaidroti Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā 1. kārtas uzvarētāji

09.02.2008.

No 9. līdz 10. februārim Preiļu rajona Riebiņu novada „Bašķos” uz Eikša ezera norisinājās Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā 1. kārta. Laika apstākļi bija brīnišķīgi, jo, salīdzinājumā ar Latgales čempionātu, sacensību dalībnieki neizbaudīja ne lietu, ne slapju sniegu.
Sacensības atklāja Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs. Uz starta izgāja 20 komandas no visiem Latvijas rajoniem – visi labākie zemledus makšķernieki. Jāsaka, ka ļoti sarosījušies šogad bija Latgales makšķerēšanas entuziasti, jo Latvijas austrumu reģionu pārstāvēja pietiekoši liels skaits dalībnieku.


Komandu vērtējumā 1. godalgoto vietu ieguva „Salmo” ar 36 punktiem, otrajā vietā – „Rapala”, punktu skaits – 51, trešie labākie – „BB – Cope” ar 58 punktiem.


Uzslavu pelnījuši čempionāta norises vietas saimnieki – Riebiņu novada komanda „Spečuki”, kuri ar 88 punktiem čempionāta 1. kārtā ieguva 6. vietu. Tikai par 7 punktiem, iegūstot 95, no kaimiņiem atpalika preilieši – Vitālijs Plivda, Broņislavs Plivda, Mikus Valainis, Aivars Žugris un Kazimirs Anspaks, kuri, patriotisku jūtu vadīti, bija apvienojušies ar nosaukumu „Preiļi” un ierindojās 8. vietā.


Individuālajā vērtējumā labāko rezultātu uzrādīja Arnolds Grebežnieks (Pansija), 2. vietā – Pēteris Lideris (Salmo), trešais labākais – Guntis Kārkliņš (Salmo), 4. vietā – Oskars Apsītis (Rapala), piektā – Laila Grīnberga (BB – Cope), 6. vietā – Rita Verza – Grabovska (Salmo).


Ar gandarījumu par patīkami pavadīto nedēļas nogali atskatās sacensību organizators un tiesnesis Elgasts Dimants. Paldies viņam par uzņēmību!


Sacensību dalībnieki pateicas arī sporta bāzes „Bašķi” saimniekam Jānim Kokinam par viesmīlību un sacensību gara uzturēšanu.


Ceram, ka martā ziema nebūs atkāpusies un veiksmīgi varēsim startēt arī čempionāta 2. kārtā. Pretējā gadījumā varam uzskatīt, ka Latvijas čempioni zemledus makšķerēšanā jau noskaidroti.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste



 

Pēdējās izmaiņas: 09.02.2008.