Pagājušās nedēļas aktualitātes sportā

28.01.2008.

Basketbols.
Nedēļas nogalē divas spēles aizvadīja mūsu basketbolisti. Sestdien pie mums viesojās LABL Austrumu divīzijas līderi – Valmiera. Par spēles gala iznākumu šaubas neradās ne mirkli – Preiļi-STB/Nami puiši nespēja rast pretargumentus vidzemnieku pārākumam meistarībā. Valmierieši var ierakstīt turnīra ailē kārtējo uzvaru , šoreiz ar 112 : 66.Nākošā spēle mūsējiem Daugavpilī 30.janvārī.

27.janvārī Preiļu basketbolisti viesojās Rēzeknē, kur aizvadīja spēli Pierobežas Basketbola līgā ar „Ezerzemi”. Arī šoreiz ar rezultātu savus līdzjutējus mūsu basketbolisti nespēja iepriecināt – zaudējums ar 72 : 96.

Vieglatlētika.
Preiļu jaunie vieglatlēti 25.-26.janvārī Preiļu BJSS sastāvā mēroja tālo ceļu uz Kuldīgu, kur notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā „A” grupai. Treneru V. Neištadtes un R. Petrova audzēkņi šoreiz līdz medaļām neaizsniedzās. Augstāko vietu izcīnīja Artūrs Skoriks trīssoļlēkšanā – 4.vieta ar rezultātu 12 m 90 cm. Viņam arī tāllēkšanā 19.vieta ar 5 m 52 cm. Santa Mazure augstlēkšanā pārvarot 150 cm ierindojās 7.vietā un ar 4 m 40 cm tāllēkšanā 22.vietā. Jānis Šķēps 60 m barjeroto distanci veica 9,3 sekundēs, kas deva 13.vietu un rezultāts 40,0 s 300 m distancē ļāva ierindoties 23.vietā. Trīssoļlēkšanā – 10 m 77 cm jaunkundzēm Ingu Mūrnieci ierindoja 7.pozīcijā.

25.janvārī trenera Aleksandra Iļjina audzēkņi startēja Latvijas studentu ziemas meistarsacīkstēs. Lauris Trops 60 m/b ar rezultātu 9,09 sekundes ierindojās 9.vietā, bet 60 m gludajā sprintā 7,73 s deva 40.vietu.Māris Stroganovs tai pašā distancē ar rezultātu 7,39 s izcīnīja 21.vietu.

26.janvārī Rīgas atklātajās meistarsacīkstēs veterāniem Preiļus pārstāvēja tikai viens dalībnieks- L. Valdonis. 3000 m distancē, 23 dalībnieku konkurencē, uzrādot desmito rezultātu, ar 10 min. 34 s, pēc koeficenta izcīnīja II vietu. Sacensībās ar prāvu dalībnieku pulciņu pārstāvēts bija Līvānu novads. Jācer , ka preilēnieši sasparosies 24.februārim, kad Jēkabpilī notiks Latvijas veterānu ziemas meistarsacīkstēs, uz kurieni plāno doties rajona veterānu saime.

Galda teniss.
Turpinot to pašu veterānu tēmu, 26.-27.janvārī Rīgā notika atklātais veterānu čempionāts. Dubultspēlē preilietis Voldemārs Limanis kopā ar rīdzinieku V.Balabanovu izcīnīja III vietu. Vienspēlē savā vecuma grupā (50 – 60-gadīgie kungi) Voldemārs ierindojās 9.vietā. Galda tenisistiem priekšā nopietns pārbaudījums – Latvijas veterānu čempionāts Iecavā.

Futbols.
Sācies Preiļu novada čempionāts futbolā un turnīra tabulā var parādīties pirmie rezultāti. „Gādība-2” – Policija 11:3; „Stalkers”- „Andrejs” 4 : 7; Stabulnieki – Viļāni 3 : 1; „Rajons”- Stabulnieki 6 : 3; Viļāni – „Stalkers” 5 : 1; „Ovija”- Policija 8 : 1; Viļāni – „Andrejs” 10 : 3.