Dalībai erudīcijas konkursā „eXperiments” šogad pieteikušās 229 komandas

28.01.2008.

Akciju sabiedrības „Latvenergo” rīkotajā erudīcijas konkursā jauniešiem „eXperiments” dalību pieteikušas komandas no 167 Latvijas skolām. Kopējais dalībnieku skaits šogad ir 1145 skolēni. Jaunajā sezonā konkursa dalībniekiem un līdzjutējiem AS „Latvenergo” ir sagatavojis pārsteigumus – TV sacensībai būs jauns vadītājs, kā arī sagatavoti jauni, atraktīvi uzdevumi.


Lielāko atsaucību erudīcijas konkursam „eXperiments” šogad izrādījušas Latgales un Vidzemes reģionu skolas. Latgali šogad pārstāvēs 67 komandas no 44 skolām. Savukārt no Vidzemes dalībai konkursā pieteikušās 52 komandas no 45 skolām. Vismazākā atsaucība šajā sezonā ir no Zemgales un Rīgas skolām – pieteikušās tikai 30 komandas no Zemgales un 34 komandas no Rīgas skolām.


„Liels prieks, ka atsaucību konkursam izrāda Latvijas reģionu skolu audzēkņi. Pieņemtais uzskats, ka erudīti jaunieši ir tikai galvaspilsētā, AS„Latvenergo” rīkotajā konkursā apgāzts ne reizi vien. Gudri, talantīgi un zinātkāri skolēni ir visā Latvijā, taču ne vienmēr viņiem tiek dota iespēja pierādīt savas spējas. Erudīcijas konkurss „eXperiments” ir lielisks pasākums, kurā satiekas Latvijas skolu audzēkņi un apliecina savas zināšanas, pierādot, ka erudīti prāti sastopami ne tikai lielajās pilsētās,” stāsta AS „Latvenergo” Komunikācijas projektu daļas vadītāja Raja Kočanova.


Kā ierasts, AS „Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkursā jauniešiem ir neklātienes un klātienes kārta. Neklātienes kārtā piedalās visas konkursam pieteikušās komandas un cīnās par iespēju tikt tālāk klātienes kārtā – TV sacensībā. Lai tiktu starp 27 komandām, kuras piedalās TV sacensībā, jauniešiem jāpierāda savas fizikas zināšanas, risinot dažādu grūtības pakāpju uzdevumus. Tāpat kā pagājušogad, arī šajā sezonā atlases mehānisms tiek veidots vairākos līmeņos elektroniskā sistēmā. Pareizi atrisinot viena līmeņa uzdevumus, dalībniekiem būs iespēja risināt nākamā līmeņa uzdevumus.


Pārsteigumi dalībniekus sagaidīs klātienes kārtā – TV sacensībai būs jauns vadītājs un vēl atraktīvāki uzdevumi. Izvēlētais vadītājs ieviesīs jaunas vēsmas šajā konkursā, savukārt TV sacensības uzdevumi, kas šogad tiek veidoti vēl aizraujošāki un interesantāki nekā iepriekš, piedalīšanos konkursā izvērtīs par nebijušu piedzīvojumu. Komandas dalībnieku skaits šosezon atstāts nemainīgs. Katrā komandā būs 5 skolēni, kuriem kā konsultants palīdzēs viens skolotājs. Arī šogad „eXperiments” aktualitātēm būs iespējams līdzi sekot mājaslapā www.experiments.lv


Līdztekus konkursa rīkotāja AS „Latvenergo” balvām, savu balvu fondu, tehnisko un informatīvo atbalstu šogad nodrošinās „Panasonic”, „adidas”, „Lielvārds”, „FTB Latvia” „Ilustrētā Zinātne”, „Aerodium”, „Meža kaķis” un „Rīgas Kinostudija”.


Konkursa rīkotājam AS „Latvenergo” jau ir nozīmīga pieredze sociālo projektu īstenošanā. Ir izveidota brošūra „Palīgs “Latvenergo” konkursam”, CD formātā muzikālās pasakas bērniem par elektrodrošību „Klausi Elektrību!”, datorspēles „Elektra”, „Mags un Niks”, kā arī grāmata „Zini elektrību!”.


Erudīcijas konkursa „eXperiments” mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē. Veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, rosinot teorētiskās zināšanas droši un pareizi izmantot praksē.



Papildu informācija:
Linda Erdmane, „Leo Burnett Riga”
Projektu vadītāja
Tālr.: 7333375; 29167770
E-pasts:
linda.erdmane@leoburnett.lv


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Komunikācijas un mārketinga departamenta
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 7728811; 29286350

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.