Dāmu fiziskās aktivitātes

25.01.2008.

Kamēr vēl pagaidām diennakts lielākajā daļā tumsa valda pār gaismu, stipri lielas izvēles brīvā laika pavadīšanai nav. Tas pamatā paiet ģimenes lokā un pie televizora ekrāniem, bet ir arī daudz tādu, kuri šo laiku velta savas fiziskās kondīcijas uzlabošanai. Šoreiz gribas pieskarties par iespējām sava ķermeņa sakopšanā Preiļu novadā daiļā dzimuma pārstāvju vidū. Izrādās, ka sieviešu, kuras pavada savu brīvo laiku iesaistoties fiziskajās aktivitātēs Preiļos nav mazums. Jaunākā gadagājuma dāmas, kuras vēl pavisam nesen nodarbojās ar sportu diezgan nopietni, labprāt pulcējas kopā Preiļu 1.pamatskolā, lai uzspēlētu basketbolu. Gan stadionā, gan parkā dažreiz var sastapt kundzes, kuras par labāko pēc darba spriedzes noņemšanas veidu uzskata skriešanu aerobā režīmā un pavingrošanu šaurā domubiedru pulciņā, bet daudz ir arī tādu, kuras jau ne pirmo gadu nodarbojas ar kādu no daudzajiem vingrošanas paveidiem.


Preiļu 2.vidusskolas manēžā pirmdienās un ceturtdienās plkst. 19:00 pulcējas 10– 15 dāmu grupiņa, kuras Olgas Borisovas vadībā nodarbojas ar koriģējošo vingrošanu. Kā pastāstīja pati Olga, nodarbībās tiek izmantoti jogas, Pilates un strečinga vingrojumi. 
Preiļu Valsts ģimnāzijas sporta zālē uz „step- up” aerobikas nodarbībām Ainas Leikuces vadībā pulcējas gan sešpadsmitgadīgas jaunkundzes, gan dāmas labākajos gados. 20 – 25 nodarbību dalībnieces enerģijas lādiņu turpmākajām darba dienām smeļas pirmdienās un trešdienās no pulksten 19:00. 
Vakarpusē, iegriežoties Preiļu arodvidusskolas telpās, nezinātāju pārsteigs arābu mūzikas skaņas no zāles telpas. Nodarbību vadītāju Guntu Katķeviču savā laikā apbūra austrumnieku vēderdejas – tagad viņa tās palīdz apgūt arī Preiļos. Ir izveidota deju studija „Maktub”, kur dominē vēderdejas un mēģina apgūt dejas ar flamenko elementiem. Nodarbības notiek pirmdienās un trešdienās 19:00 un 20:30 iesācēju un pieredzes grupā. Vadītāja aicina uz nodarbībām visu vecumu dāmas, kuras vēlas uzlabot savu iekšējo un fizisko pusi.


Iegriežoties pirts un atpūtas kompleksā ”Malibu”, pārsteidza tā pozitīvā enerģija, kas strāvoja no Veras Romanovas – viņa ir tā, kura šeit trenažieru zālē vada nodarbības dāmu- domubiedru grupai. Kā pastāstīja Vera, nodarbībās tiek strādāts uz visām muskuļu grupām, vērību piegriežot mazajām muskuļu grupām, kuras maz tiek nodarbinātas sadzīvē. Te noder gan fitness un Pilates vingrojumi, gan kolonētika un trenažieru nodarbības. Nodarbības notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās 18:00 un19:00, vienlaicīgi nodarbojoties līdz 10 dalībniecēm. Gribētos, lai piepildās šīs enerģiskās sievietes nākotnes ieceres, par kurām viņa padalījās mūsu sarunā.


Neslēpšu, zinu pēc sevis , cik grūti dažreiz piespiesties, lai izvilktu sevi uz nodarbību. Lai tas enerģijas lādiņš, kas gūts, palīdz gan darbā, gan mājās un noder vēl kādam citam atrast motivāciju izvēlēties fiziskās aktivitātes kā jauku brīvā laika pavadīšanas veidu!


Ar ko nodarbojas stiprais dzimums? Drīzumā mēģināsim to noskaidrot!


Preiļu novada sporta metodiķis L. Valdonis


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.