175 klases turpina dalību projektā „Nesmēķējošā klase”

25.01.2008.

No 269 klasēm, kas 2007. gada nogalē deva solījumu atturēties no smēķēšanas, piedaloties Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīkotajā ikgadējā projektā „Nesmēķējošā klase 2008”, šobrīd dalību turpina 175 klases jeb 65% no sākotnējā klašu skaita.


Izvērtējot saņemtās skolēnu atskaites par spēju atturēties no smēķēšanas pirmajā projekta mēnesī, SVA veselības veicināšanas speciālisti secināja, ka 13 klasēs (5%) atklājies kāds smēķēšanas gadījums, savukārt 83 klases (30%) tie atskaitītas no dalības projektā, jo nav ievērojušas projekta nosacījumus un nav atsūtījušas atskaites par decembra mēnesi. Tātad 94 klases ir zaudējušas iespēju piedalīties projektā un cīnīties par galveno balvu – iespēju klases kolektīvam pavadīt kopīgu aktīvās atpūtas nedēļas nogali.


Dalību projektā turpina 7. un 8. klašu skolēni šādos Latvijas rajonos: 11 skolās Alūksnes pilsētā un rajonā, 4 skolas Aizkraukles pilsētā un rajonā, 11 skolās Balvu pilsētā un rajonā, 3 skolās Bauskas pilsētā un rajonā, 9 skolās Cēsu pilsētā un rajonā, 21 skolā Daugavpils pilsētā un rajonā, 2 skolās Dobeles rajonā, 8 skolās Gulbenes pilsētā un rajonā, 7 skolās Jēkabpils pilsētā un rajonā, 4 skolās Jelgavas pilsētā un rajonā, 3 skolās Jūrmalā, 8 skolās Krāslavas rajonā, 3 skolās Kuldīgā, 5 skolās Liepājas pilsētā un rajonā, 3 skolās Ludzas rajonā, 12 skolās Madonas pilsētā un rajonā, 3 skolās Ogres pilsētā un rajonā, 12 skolās Preiļu pilsētā un rajonā, 10 skolās Rēzeknes pilsētā un rajonā, 22 skolās Rīgas pilsētā un rajonā, 3 skolās Saldus pilsētā un rajonā, 3 skolās Tukuma pilsētā un rajonā, 3 skolās Talsu pilsētā un rajonā, 2 skolās Valkas rajonā un 3 skolās Valmieras pilsētā un rajonā.


SVA atgādina, ka šajā projektā būtiska ir ne vien skolēnu motivācija un griba rūpēties par savu veselību, bet arī pašdisciplīna un komandas vienotība. Tādēļ fakts, ka 83 klases nav atsūtījušas atskaiti par savu apņemšanos nesmēķēt tikai mēnesi pēc projekta sākuma, iespējams, liecina par nespēju realizēt iesāktos projektus un vienoties par atbildības sadalīšanu, secina SVA speciālisti.


Ar atzinību vērtējamas gan to skolu klases, kas smēķēšanai projekta ietvaros pasaka „nē” pirmo reizi, gan skolas, kuras projektā piedalās jau kopš 2005. gada, tādēļ nesmēķējošo klašu kolektīviem savu atbalstu sniedz gan atsevišķu rajonu pašvaldības, gan Sabiedrības veselības aģentūras veselības veicināšanas koordinētāji.


Nākamās atskaites par janvāra mēnesi un savu spēju atteikties no smēķēšanas skolēniem jāsūta Sabiedrības veselības aģentūrai līdz 18. februārim.  


Sabiedrības veselības aģentūra atgādina – projekts „Nesmēķējošā klase” turpinās līdz 2008. gada 30. aprīlim. Klases līdzdalību projektā pārrauga klases audzinātājs, kas mācību laikā pievērš jauniešu uzmanību smēķēšanas kaitīgumam. Starptautiskā pretsmēķēšanas kampaņa „Nesmēķējošā klase 2008″ ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas iniciēts projekts smēķēšanas profilaksē, kurā aicināti piedalīties septīto un astoto klašu kolektīvi.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste
Līva Auna (67081625)


 

Pēdējās izmaiņas: 25.01.2008.