Tiesībsarga biroja juristi konsultē iedzīvotājus arī reģionos

25.01.2008.

Turpinot pērn aizsākto darbu, arī šogad Tiesībsarga biroja eksperti katru mēnesi dosies konsultēt iedzīvotājus Latvijas reģionos. Semināru un juridisko konsultāciju mērķis ir informēt iedzīvotājus par viņu iespējām aizstāvēt savas cilvēktiesības.


Tiesībsarga biroja ekspertu pieredze liecina, ka šādi semināri reģionu iedzīvotājiem ir noderīgi – šī ir iespēja tikties ar ekspertiem cilvēktiesību jautājumos un uzzināt par savu tiesību aizsardzību. Iedzīvotāji arī izmanto izdevību uzdot jautājumus un noskaidrot, kādās situācijās Tiesībsargs viņiem var palīdzēt. Turklāt interesentiem nav jādodas uz Rīgu, lai saņemtu juristu bezmaksas konsultācijas par iespējamajiem cilvēktiesību un labas pārvaldības principa pārkāpumiem.


Šogad pirmais reģionālais seminārs notiks 29. janvārī Balvu pilsētas kultūras un atpūtas centrā plkst. 11. Seminārā tiks atbildēts uz jautājumiem par to, kā un kur vērsties ar sūdzību, ja pārkāptas cilvēktiesības vai labas pārvaldības princips. Paredzēts, ka pēc semināra iedzīvotājiem tiks sniegtas bezmaksas juridiskās konsultācijas par cilvēktiesību un labas pārvaldības jautājumiem. Interesenti konsultācijām var pieteikties pa tālruni 67686781.


2008. gadā plānoti Tiesībsarga biroja reģionālie semināri Bauskā, Talsos, Rojā, Limbažos, Salacgrīvā, Jēkabpilī, Līvānos, Kuldīgā, Sabilē, Dobelē, Saldū, Ventspilī, Rēzeknē, Ludzā, Jelgavā, Daugavpilī, kā arī Preiļos un Krāslavā.


Tiesībsarga birojs darbu Tiesībsarga Romāna Apsīša vadībā sāka 2007. gada 1. janvārī, pārņemot līdzšinējā Valsts Cilvēktiesību biroja darbu. Tiesībsargs veicina iedzīvotāju tiesību aizsardzību gadījumos, kad valsts vai pašvaldību iestādēs pārkāptas personas cilvēktiesības, kas noteiktas Satversmē un starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos. Tiesībsargs un biroja darbinieki izskata sūdzības un rosina pārbaudes lietas, konsultē iedzīvotājus, veicina izlīgumu starp strīda pusēm, dodas pārbaudēs slēgta tipa iestādēs – ieslodzījuma vietās, pansionātos un tamlīdzīgi, rīko seminārus un konferences, kā arī vēršas Saeimā vai citās atbildīgajās iestādēs ar ierosinājumiem par tiesību aktu izdošanu vai grozīšanu.


Informāciju sagatavoja:
Laura Brance,
Tiesībsarga biroja
Informācijas un komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. +371 67686776,
E-pasts:
laura.brance@tiesibsargs.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.