Latgales reģiona pensionāri vienojas par VII Latgales novada senioru festivāla norisi Preiļos

19.01.2008.

Pagājušās nedēļas nogalē Preiļos notika VII Latgales novada senioru festivāla organizācijas grupas sanāksme. Sanāksmē piedalījās Latgales reģiona senioru mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu – dziesmu ansambļu, koru, deju kolektīvu un folkloras ansambļu, vadītāji no Daugavpils pilsētas un rajona, Balvu pilsētas un rajona, Ludzas pilsētas, Krāslavas rajona un pilsētas, Rēzeknes pilsētas un rajona, Preiļu pilsētas, Līvānu pilsētas un Preiļu rajona. Tikšanās reizē klāt bija arī vairāku Latgales rajonu Pensionāru biedrību vadītāji un kultūras darba organizatori.


Seniorus sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, novēlot arī 2008. gadā darboties radoši un aktīvi. Nelielā prezentācijā klātesošie iepazinās ar Preiļu novada attīstību un domes veikumu 2007. gadā.


Tikšanās laikā tika pārrunāts festivāla dziesmu un deju repertuārs. Par dziedošo kolektīvu kopdziesmām un koncertiem parūpēsies Preiļu Mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas pasniedzēja Santa Karina Oša, kura vada Preiļu novada senioru ansambli „Virši”, savukārt, senioru deju kolektīvu virsvadība tika uzticēta Preiļu rajona deju kolektīvu virsvadītājai, Preiļu novada kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva „Talderi” vadītājai Silvijai Kurtiņai.


Sanāksmes dalībnieki vienojās par VII Latgales novada senioru festivāla norises kārtību, repertuāra izvēli un organizatoriskajiem pasākumiem. Tikšanās laikā kolektīvu vadītāji izvēlējās kopīgās dziesmas un dejas. Līdz 1. aprīlim jāpiesaka kolektīvi koncertam pilsētas laukumā, bet, aizpildot izsniegtās anketas un norādot individuālo repertuāru, pasākuma dalībnieki var pieteikties festivāla noslēguma koncertam Preiļu parka estrādē. Lai kuplinātu pasākumu, uz festivālu tiks aicināti viesi arī no pārējiem Latvijas novadiem un sadraudzības kolektīvi no ārzemēm.


Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes locekle Janīna Eiduka informēja, ka šobrīd festivālam jau pieteikti 36 kolektīvi ar 590 dalībniekiem no dažādiem Latgales rajoniem.


Senioru festivāls notiks 9. augustā Preiļos. Festivāla laikā paredzēti ieskaņu koncerti pilsētas laukumā, garīgās mūzikas koncerti Preiļu Romas katoļu draudzes baznīcā, filmas par Preiļiem demonstrējums kinoteātrī, amatnieku tirgus Preiļu parka estrādē. Pasākums noslēgsies ar svētku gājienu un koncertu Preiļu parka estrādē.


Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 19.01.2008.