21. februārī Preiļu KN Valmieras teātra izrāde „Valentīndiena”

21.02.2008.

21. februārī plkst. 19.00 Preiļu KN Valmieras teātra izrāde „Valentīndiena”.


Ivans Viripajevs
VALENTĪNDIENA
likteņspēle
Režisore – Ilze Rudzīte
Lomās – Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Andris Gross.
Luga „Valentīndiena” ir publiska grēksūdze, mīlestības atmaskošanas process un jutekliska balāde vienlaikus. Izrādē mīlestības trijstūris ar trim likteņiem, trim patiesībām, ar šaušanu no bises, peldēšanu, lidošanu, atzīšanos mīlestībā un mēģinājumiem atbrīvoties no tās. Tikai kā atbrīvoties? Vai tas ir iespējams? Varbūt ir svētīgi būt mīlestības sadedzinātam?
Valentīnas lomā 18, 20, 35, 40 un 60 gados iejutīsies Skaidrīte Putniņa, viņas sāncenses, Valentīna jaunības kaimiņienes, vēlāk sievas, šodienas alkoholiķes Katjas dzīvi mērīs Inese Ramute, bet par abu sieviešu liktenīgo vīrieti kļūs Valentīns – Andris Gross.
„Valentīndiena” ir spēles ar padomju laiku, ko joprojām mēs mēģinām aizmirst, izdzēst kā nebijušu, kaut šis laiks ir daļa no mums, mūsu apziņas, garīgās un emocionālās pieredzes. Luga ir parafrāze par Mihaila Roščina padomju lugu „Valentīns un Valentīna” .
Izrādes skaņu partitūrā padomju ideālā, stiprā vīrieša Vladimira Visocka dziesmas, Aiņa Rudzīša aranžējumi un mūzika ģitārai.
„Nemeklējiet loģiku laikā – laikā loģikas nav. Nemēģiniet izskaidrot laiku loģiski, jo laiks kā tāds neeksistē. Ir divas lietas: mīlestība un mīlestība”. /Kora Als Muzani, IX gs. arābu filozofs/
Šādu priekšvārdu lugai „Valentīndiena” devis viens no spilgtākajiem, īpatnējākajiem Krievijas mūsdienu autoriem, aktieris, scenārists, režisors, dramaturgs, mūsdienu teātra eksperimentators Ivans Viripajevs, kura vārds Latvijā nav svešs. Viņa izrāde „Skābeklis” ar panākumiem tika rādīta Rīgā festivāla „Homo Novus” ietvaros, viņa pirmā pilnmetrāžas filma „Eiforija” 2006.gadā prezentēta Venēcijas kinofestivālā. Bijušā Irkutskas sibīrieša, nu jau maskavieša perfektās filoloģiskās un darbības spēles ir sirsnīgas, atraktīvas, brīžam apzināti naivas, bet viņa doma asi ironiska, nesaudzīga pret sevi un skatītāju.


 

Pēdējās izmaiņas: 21.02.2008.