Makšķernieki aicina Ministru prezidentu Ivaru Godmani noraidīt zvejnieku prasību par vides ministra demisiju

18.01.2008.

Biedrība „Latvijas Makšķernieku asociācija” (LMA) nosūtījusi atklātu vēstuli ministru prezidentam Ivaram Godmanim ar aicinājumu noraidīt Latvijas zvejniecības profesionālo organizāciju izteikto pieprasījumu par vides ministra Raimonda Vējoņa demisiju. Kā vakar, 17. janvārī, ziņoja aģentūra LETA Latvijas zvejnieku profesionālās organizācijas pieprasījušas vides ministra demisiju saistībā ar Vides ministrijas iesniegtajiem un Saeimā pieņemtajiem grozījumiem „Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa” (APK) 80.pantā, kas stājas spēkā 23. janvārī un paredz bargākus sodus par zvejas noteikumu pārkāpšanu. Attiecīgajā LETA informācijā pausts uzskats, ka pieņemtie APK grozījumi vistiešākajā veidā apdraudot profesionālos zvejniekus un viņu uzņēmējdarbību.


„Uzskatām, ka minētais pieprasījums par vides ministra demisiju ir nepamatots un savā ziņā arī komisks, jo minētie grozījumi APK par sodu apmēru palielināšanu saistībā ar zveju attiecas uz pārkāpējiem, nevis uz godīgiem zvejniekiem, kuri ievēro zvejniecību regulējošo normatīvo aktu prasības. Tātad šie sodi ir vērsti pret nelikumīgu zivju ieguvi, kas Latvijā gadu gadiem tiek īstenota ļoti ievērojamos apjomos!”, teikts LMA vēstulē ministru prezidentam. Šajā vēstulē pausta makšķernieku asociācijas neizpratne par zvejnieku rīcību, „..jo tieši zvejnieku profesionālo organizāciju pārstāvji dažādās darba grupās un sanāksmēs Zemkopības ministrijā vairākkārtīgi ir minējuši, ka nepieciešams visbargākajā veidā vērsties pret likumu pārkāpējiem (maluzvejniekiem), kuri no godīgo zvejnieku zvejas rīkiem izzog zivis, tos sabojā un ar savu nelikumīgo rīcību kopumā apdraud zvejniecību kā uzņēmējdarbību, nevis pieņemtie jaunie grozījumi APK..”


Vēstulē I. Godmanim biedrība „Latvijas Makšķernieku asociācija” norāda, ka tai ir kategoriski nepieņemama Latvijas zvejniecības profesionālo organizāciju rīcība un izteiktais pieprasījums Ministru prezidentam Ivaram Godmanim par vides ministra Raimonda Vējoņa demisiju ne satura, ne formas, ne būtības ziņā, jo tas ir motivēts ar emocijām un diemžēl arī ar neprofesionālu normatīvo aktu pārzināšanu.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.