Atskats uz pirms Ziemassvētku labdarību

28.12.2007.


Ai, cik maigi uz sejas krīt sniegs…


 


Tik maigi un liegi šī akcija arī aizsāka savu pastāvēšanu. Pirms gada Aija mūs pulcināja ar ideju, šogad dāvāsim prieku! Nekas īsti nebija skaidrs, bet jutos laimīga, jo esmu tur iekšā… Bijām neliels draugu bariņš, viens otru pat tā īsti nepazinām, bet koncertiem mēģinājumi notika kopīgi. Dziesmas, dejas, izrāde, dzejoļi, katrs kaut kā spēja izcelties. Jautājums palika, kāpēc tas viss? Pavisam vienkārši, lai Ziemassvētku nozīmi sajustu skaidrāk un tīrāk, lai šie svētki bērniem invalīdiem Preiļu rajonā kļūtu mazliet priecīgāki. Koncerti notika dažādās Preiļu rajona pilsētās, varbūt mazliet neveikli bija pirmie koncerti, ar pāris kļūdām, bet jutām, ka publika mums piedos!


 


Pēc pēdējā koncerta sajūtas bija neaprakstāmas, savāktas dāvanas nespējām ievietot mašīnās, jutos laimīga! Mēs, šis draugu bariņš, kuri pirms pāris nedēļām tikai satikām viens otru, bijām kļuvuši par labākajiem draugiem. Visi apkampām Aiju un notrausām asaras viens no otra vaigiem, visiem prātā tikai viena doma: „Tātad nākošgad atkal tiekamies?” Neslēpšu, pēc akcijas katra dzīve mainījās par pāris grādiem.   


 


Gads nemanot paskrējis, pienācis tikšanās laiks. Ar smaidu devāmies uz norunāto vietu, jo šogad taču atkal varēsim dāvāt prieku. Nu, bijām vairāk. Radušās jaunas idejas un plāni, diemžēl šogad nebija tik vienkārši, lai piepildītu ieceres, ar pašfinansējumu vien neiztikt! Meklējām cilvēkus, kas mūs sapratīs un atbalstīs, tādus arī atradām. Akcijai bija tapis pamats. Sākās mēģinājumu laiks, kādas sajūtas tas raisīja, jaunas dziesmas, šur tur arī pa kādai, jau pagājušajā gadā ierastajai! Šogad devāmies arī uz Līvāniem, lai veidotu video materiālu filmiņai „Ar sirdi kabatā”, kur bija stāstīts par vardarbību bērnu vidū, katrs spējām iejusties aktiera lomā.


 


Decembris jau vidū, bet sniega kā nav tā nav! 16.decembra rīts, laiks doties, bet visi nespējām nobrīnīties – ārā snieg! Koncerti tika aizvadīti starp sniega mākoņiem. Atkal šī kopības sajūta, un skatītāju arī vairāk! Tagad sapratu īsto nozīmi vārdam prieks. Pēdējais koncerts notika Preiļu 1.psk aktu zālē, kur emocijas sita augstu vilni, jo mēs bijām aizskāruši citas sirdis.


 


Nekas vēl nav beidzies, 23.decembra rīts, mūsu plānos ietilpa arī iepriecinošs koncerts visiem, kas skaisto Ziemassvētku gaidīšanas laiku pavada slimnīcā. Koncertu veidojām svētku noskaņās, pati spēju sajust siltumu, kas virmoja slimnīcas pagrab stāvā, ritēja aizkustinājuma asaras. Ciemos pie bērniem devāmies ar rūķiem un Salatēti, pasniedzām dāvanas , kas viņiem spēs kavēt laiku, esot slimnīcā.


 


Paldies visiem atbalstītājiem un, protams, Aijai, Martai, Jurģim, Uģim, Mārim, Edgaram, Lāsmai, Armandam, Kristapam, Evelīnai, Gintai, Oskaram, Raimondam un Ievai.


Pēdējās izmaiņas: 28.12.2007.