Konkurss “Nāc uz savu bibliotēku un laimē datoru!”

21.01.2008.

No 21.janvāra līdz 22.februārim Latvijas Radio 1 un Latvijas bibliotēkās norisināsies konkurss “Nāc uz savu bibliotēku un laimē datoru!”. Galvenā balva bibliotēku lasītājiem – portatīvais dators; bibliotekāriem – ceļojums uz Aleksandrijas bibliotēku. Konkursu organizē valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas” (tālāk – Aģentūra) un LURSOFT IT. Konkursa informatīvie atbalstītāji – Latvijas Radio 1.


Konkursā tiek aicināti piedalīties lasītāji no visām Latvijas bibliotēkām. Iesaistīties konkursā un izstāties no tā var jebkurā brīdī – pēc paša dalībnieka ieskatiem.


Konkurss norisināsies divās kategorijās, kuras notiks vienlaicīgi – gan Latvijas Radio 1, gan internetā – LURSOFT laikrakstu bibliotēkā www.news.lv


Konkurss tiek organizēts, lai popularizētu bibliotēku apmeklēšanu, pastāstītu par iespējām, kādas lasītājiem piedāvā Latvijas publiskās bibliotēkas, par elektroniskajiem resursiem, kādi pieejami lasītājiem bibliotēkās bez maksas, kā arī, lai veicinātu šo datu bāžu apgūšanu un izmantošanu.


NOLIKUMS


Konkursa dalībnieki
Konkursā var piedalīties ikviens jebkuras Latvijas bibliotēkas lasītājs. No vienas bibliotēkas var pieteikties neierobežots lasītāju skaits.
Konkursā nedrīkst piedalīties Aģentūras, LURSOFT  IT, Latvijas Radio darbinieki un bibliotekāri.


Reģistrācija
Katrai bibliotēkai ar rajonu galveno bibliotēku starpniecību tiek nosūtīti lietotāja rekvizīti (lietotāja vārds, lietotāja ID un parole) ar kuriem bibliotēkas apmeklētāji var pieslēgties portālam www.news.lv un tajā meklēt informāciju bez maksas. Konkursa dalībniekiem pareizās atbildes jānosūta uz e pasta adresi: konkurss@lursoft.lv. Nosūtot atbildes, konkursa dalībniekiem e pastā obligāti jānorāda vārds, uzvārds, savs telefona numurs un bibliotēkai piešķirtais lietotāja ID.


Konkursa norise
Konkurss norisināsies 2. kategorijās vienlaicīgi – Latvijas Radio 1, kur tiks atspoguļota konkursa norise, un internetā, kur būs jāmeklē atbildes uz jautājumiem gan bibliotēku lasītājiem, gan bibliotekāriem. 


Radio
Konkurss notiek 1 mēnesi vienreiz nedēļā raidījumā „Kultūras rondo” pirmdienās plkst.11.30. Šajā laikā raidījuma vadītāji uzdod jautājumu saistībā ar konkursu – uz jautājumu jāatbild raidījuma laikā, zvanot pa telefonu, kurš tiks nosaukts. Par pareizu atbildi tiks piešķirta suvenīru balva no Aģentūras. Stundu pēc raidījuma būs iespēja zvanīt pa telefonu un pastāstīt par savu bibliotekāru – šie stāsti tiks ierakstīti, un katras nedēļas labākā stāsta autors saņems balvu. Stāstot par savu bibliotekāru, precīzi jānosauc bibliotēkas nosaukums, kā arī bibliotekāra vārds, par kuru stāsta.


Interneta konkurss
Konkurss internetā notiek paralēli ar radio konkursu . Konkursa sākuma dienā plkst.11.30 (turpmāk katras kārtas sākuma dienā) jaunās kārtas jautājumi tiek ievietoti Lursoft laikrakstu bibliotēkas mājas lapā, uz kuru atbildes jāmeklē LURSOFT laikrakstu datu bāzē. Pirmajā reizē atbildot uz jautājumiem, bibliotēku lasītāji tiek aicināti atbildēm pievienot arī stāstījumu par savu bibliotekāru. Šajā stāstījumā lasītājs novērtē savas bibliotēkas bibliotekāra profesionalitāti, saskarsmi ar lasītājiem, spēju ieinteresēt lasītājus par jaunumiem bibliotēkā, kā arī jebko citu – saistībā ar bibliotekāra profesionālo darbību -, ko lasītājs uzskata par pieminēšanas vērtu. Stāstīt var tikai par vienu bibliotekāru(ja bibliotēkā strādā vairāki darbinieki, tad jāizvēlas viens no viņiem). Ja lasītājs būs pastāstījis par vairākiem cilvēkiem, tad punktu no šī dalībnieka saņems tikai viens no pieminētajiem bibliotekāriem – pēc žūrijas ieskatiem.


Konkursa vērtēšana


Dalībnieku (lasītāju) vērtējums:
Interneta konkursa dalībnieki par dalību katrā kārtā automātiski saņem punktu (+1). Par katru pareizu atbildi konkursa dalībnieks saņem punktu (+1). Stāsta autors saņem (+3). Par atkārtotu stāstu punktus nedod.
Punkti tiek summēti visa konkursa laikā kopā, un uzvar dalībnieks, kurš sakrājis lielāko punktu skaitu.


Bibliotekāru vērtējums:
Bibliotekārs saņem punktu (+1) par katru par viņu pastāstīto stāstu. Viens konkursa dalībnieks – lasītājs var balsot tikai par vienu bibliotekāru. Bibliotekārs saņem papildu punktu (+1), ja par viņu stāstīts, zvanot uz Latvijas radio. Punktu (+1) saņem tās bibliotēkas bibliotekāri, no kuras visaktīvāk lasītāji iesaistījušies konkursā. Lai izvērtētu rezultātus, tiks izveidota speciāla žūrijas komisija. Katrs žūrijas komisijas loceklis, spriežot pēc iepriekšējās sadarbības un novērojumiem par bibliotekāra profesionalitāti, sabiedrisko aktivitāti, var piešķirt papildus punktu (+1) savam favorītam.


Bibliotēku vērtējums:
Bibliotēku vērtējumā sacenšas ikviena Latvijas bibliotēka, no kuras kaut viens dalībnieks piedalās konkursā. Uzvarētāja ir tā Latvijas bibliotēka, kurai visās atlases kārtās kopā ir visaugstākais konkursa dalības koeficients, jo tās lasītāji ir bijuši visčaklākie konkursa dalībnieki.
Koeficientu rēķina šādi: koeficients = konkursā piedalījušos lasītāju skaits (kopsumma pa visām kārtām) attiecībā pret bibliotēkā reģistrēto lasītāju skaitu.


Konkursa balvas


Dalībnieku vērtējums. Uzvarētājs saņem balvu no LURSOFT IT – portatīvo datoru.


Bibliotekāru vērtējums. Uzvarētājs saņem ceļazīmi 2 personām ekskursijai uz Aleksandrijas bibliotēku. Līdzi ņemamo personu izvēlas uzvarētājs, taču arī tai jābūt bibliotekāram (kolēģim no savas vai kādas citas bibliotēkas).


Bibliotēku vērtējums. Aktīvākā bibliotēka saņems LURSOFT IT lielās datu bāzes bezmaksas abonementu uz gadu.


Kontaktinformācija:
Lauris Vašuks (tālrunis:  67844300, e-pasts:
lauris@lursoft.lv )
Ilma Birzniece (tālrunis: 67844902, e-pasts:
ilma.birzniece@kis.gov.lv)


 

Pēdējās izmaiņas: 21.01.2008.