„Ziemassvētki Eiropā” Preiļu 1. pamatskolā

14.12.2007.

14.decembrī Preiļu 1.pamatskolā notika pasākums “Ziemassvētki Eiropā”. 6. – 9. klašu skolēni rādīja savas zināšanas angļu un vācu valodā, veicot dažādus uzdevumus abās valodās. Pasākuma vadītājas lomā iejutās praktikante un topošā vācu valodas skolotāja no Daugavpils Universitātes Ludmila Isajeva. Ar radošu domu un pieredzi viņai palīdzēja vācu valodas skolotāja Mārīte Šķestere un angļu valodas skolotāja Laila Vibornā.


Skolēni ar aizrautību iesaistījās dažādu uzdevumu veikšanā. Audzēkņiem bija jāpieraksta angļu un vācu valodās trūkstošie vārdi dziesmām “Klusa nakts, svēta nakts” un “Ak , eglīte”. Bija uzdevums arī pilnīgi precīzi atšifrēt kādu Ziemassvētku vēlējumu.  To pareizi izdevās veikt visām komandām, arī pašiem jaunākajiem. Taču citi uzdevumi lika krietni palauzīt galvu arī vecāko klašu skolniekiem. Veiksmīgāka un zinošāka šoreiz izrādījās 9.a klases komanda.


Pasākumu krāšņu darīja skolēnu sagatavotie priekšnesumi. 6.a un 8.b klase pastāstīja citiem par to, kā svin Ziemassvētkus citās Eiropas valstīs, kas kopīgs, kas atšķirīgs. Skanēja dzejoļi, dziesmas un bija arī 6.b klases rūķīšu deja. Ar īpaši teatrāliem priekšnesumiem izcēlās 9.a un 7.b klase. “Bonaparti” no 7.b klases šoreiz bija svētku noskaņojumā un centās iemācīties Sniegbaltītes un Salatēta mācīto deju, zaķis Garausis visiem deva mīkstas un pūkainas dāvanas.


Un nobeigumā, protams, ieradās arī Ziemassvētki vecītis ar konfekšu zābaciņu, lai visiem būtu salds noskaņojums pirms baltajiem svētkiem.
Laila Vibornā,
Preiļu 1.pamatskola


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.