Preiļu 1. pamatskolas līdzdalība projektā “Esi līderis”

18.12.2007.

Preiļu 1.pamatskolā, sākot ar 2007./2008.mācību gadu, ir uzsākta līdzdalība projekta “Esi līderis!” apmācības programmā “Karjera”, ko organizē un koordinē Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmija. Šogad 7.-9. klašu skolēni pēc izvēles apgūst divus priekšmetus “Lēmumu pieņemšana” un “Mērķtiecīga karjeras veidošana”.


Papildus apmācībai ir iespēja piedalīties arī dažādās citās aktivitātēs. 17. un 18. oktobrī Rīgā notika “Līderu dienas”, bet 15. novembrī Rīgā risinājās projekta “Esi līderis!” parlamentāriešu tikšanās, kurā varēja piedalīties aktīvākais skolas pārstāvis no programmas “Karjera” . Preiļu 1.pamatskolu pārstāvēja Sintija Madelāne no 9.a klases. 47 aktīvākos un motivētākos jauniešus no dažādām skolām bieži nesanāk satikt vienuviet, tāpēc tikšanās bija radoša un vērtīga. Diena sākās Rīgas Tehniskajā universitātē, kur ar jauniešiem tikās RTU Ārējās informācijas daļas vadītāja Sigita Klezberga, stāstot par dažādajām studiju iespējām šajā universitātē. Pēc tam parlamentāriešu sēde notika Latvijas Universitātē, kuras laikā tika apspriesti sekojoši jautājumi: Līderu dienas, grāmatas, mājas darbi, projekta dalības maksa, prezentācijas materiāli, vēlēšanas. Dienas nobeigumā bija tikšanās ar Latvijas Universitātes Karjeras centra lektori, psiholoģi Agitu Šmitiņu. Lektore savā lekcijā atklāja dažādas interesantas lietas, kas jauniešiem būtu jāņem vērā, izdarot savu profesionālās orientācijas izvēli. Jaunieši ieinteresēti klausījās un pierakstīja, lai iegūtās zināšanas ne tikai paturētu sev, bet arī aizvestu mājās un padalītos ar tām ar saviem skolas biedriem.


Tas, protams, vēl nav viss, jau ir dots starts citam konkursam – jāpiedalās projektā/recenzijā “Mērķu sasniegšanas sekmējošo un kavējošo faktoru pētīšana”.


Nākošajā pusgadā ir plānots apgūt svarīgas un dzīvē noderīgas tēmas “Saskarsme” un “Oratora māksla”.
Laila Vibornā,
Preiļu 1.pamatskola


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.