“ZZ Stipendiju” komanda viesojas Preiļos

13.12.2007.

Ceturtdien, 13.decembrī, plkst.12.40 Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās konkursa „ZZ Stipendijas” komanda, kas iepazīstinās jauniešus ar iespējām gūt atbalstu savu talantu izkopšanai dažādās jomās. Jaunieši, kuri vēl nav sasnieguši 19 gadu vecumu, ir aicināti pieteikties konkursam dažādās nominācijās.Konkursa „ZZ Stipendijas” ietvaros Preiļos viesojās „ZZ Stipendiju” komanda, kas tikās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, lai dalītos savā pieredzē, iedvesmotu jauniešus ticēt sev un aicinātu ikvienu pieteikties konkursam. Šogad konkursā aicināti piedalīties jaunieši, kuri vēl nav sasnieguši 19 gadu vecumu un nodarbojas ar sportu, ekstrēmiem sporta veidiem, mūziku, foto, video un hip hop dejām. Vienreizēju balvu par sociālo aktivitāti saņems tie jaunieši, kas paveikuši ko nozīmīgu savu līdzcilvēku vai sabiedrības labā.


Lai par konkursu uzzinātu pēc iespējas vairāk jauniešu, 20.novembrī Jelgavā tika atklāta Latvijas skolu tūre, kuras ietvaros mēneša laikā stipendiju konkursa žūrijas pārstāvji un konkursa organizatori viesosies dažādās Latvijas reģionu skolās. Konkursu organizē jauniešu organizācija „Avantis” sadarbībā ar „Zelta Zivtiņu”.


Jauno talantu darbus vērtēt piekrituši Latvijā un pasaulē pazīstamas personības, kuru vidū bijušais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Irbe, profesionāla basketboliste Ieva Tāre, radio „Fit FM” programmu direktors un dj Patriks Grīva, fotogrāfs Ilmārs Znotiņš, dziedātāja Jolanta Gulbe, viens no krievvalodīgās hip hop grupas „NePlagiat” līderiem Jurijs Bibarcevs jeb Biba, uzņēmējs un konkursa idejas autors Viesturs Koziols, kā arī daudz citi. Darbu iesniegšanas termiņš ir 2008.gada 12.janvāris.


„Esmu vienmēr interesējies par jaunajiem talantiem dažādos sporta veidos, sekojis līdzi viņu izaugsmei un talanta attīstībai. Man tas šķiet interesanti no žurnālista viedokļa. Piedaloties šajā projektā, es uzzināšu ko noderīgu savam darbam,” stāsta sporta žurnālists un konkursa „ZZ Stipendijas” žūrijas loceklis Anatolijs Kreipāns. Jautāts, kādēļ jaunos talantus ir nepieciešams atbalstīt, A.Kreipāns atzīst, ka daudzi talanti netop atklāti iespēju trūkuma dēļ, jo jebkurš talants prasa lielus ieguldījumus: „Konkursā jāpiedalās, jo pats piedalīšanās process ir interesants!”


Arī mākslinieces un fotogrāfes Ievas Epneres piedalīšanās stipendiju konkursa žūrijā skaidrojama ar vēlēšanos redzēt jaunos talantus: „Pati strādāju skolā un darbs ar bērniem nav svešs. Jebkura šāda veida aktivitāte raisa bērnu vidū konkurenci. Un jebkura konkurence veicina labu rezultātu. Tā ir iespēja parādīt sevi no labās puses.” Uz jautājumu, kā iedrošināt bērnus un jauniešu piedalīties konkursā, I.Epnere ir pārliecināta: „Jaunā paaudze piedalīties dažādos konkursos vairs nebaidās, ja vien balva ir nozīmīga!”


 „ZZ Stipendiju” uzvarētāji nākamā gada garumā varēs saņemt ikmēneša stipendiju savu talantu izkopšanai mūzikā, foto, video jomā, ekstrēmajos sporta veidos, sportā un hip-hop dejās. Īpaša naudas balva 1800 latu apjomā paredzēta jaunietim vai jauniešu grupai, kas paveikuši ko labu apkārtējiem vai ar savu darbību iedrošinājuši citus noticēt sev un bijuši sociāli aktīvi.


„Iepriekšējā gada stipendiju konkursa rezultāti liecina, ka vairākiem stipendiātiem šī bija vienīgā iespēja paplašināt savas talantu robežas, kā arī turpināt lidot brīžos, kad finanses spiež pie zemes. Mēs ticam, ka Latvijā ir daudz talantīgu jauniešu, kas pelnījuši, lai viņus atbalsta un burtiski pagrūž jaunu sasniegumu virzienā,” pauž „Avantis” pārstāve un stipendiju projekta vadītāja Elīna Starostniece.


„”ZZ Stipendijas” ir projekts, kas pašā būtībā sasaucas ar „Zelta Zivtiņas” vērtībām – tā ir pozitīva attieksme, draudzīgums un kopīgi sasniegti panākumi. Ticu, ka kopā ar „ZZ Stipendijām” jaunieši spēs atrast uzņēmību un drosmi piedalīties, lai attīstītu savus talantus. Ar prieku atkal atbalstām „ZZ Stipendiju” projektu, jo ārkārtīgi pozitīvā pagājušā gada pieredze mums neliek šaubīties ne mirki. Jaunieši – noticiet sev un saviem spēkiem – tas ir tā vērts!” iedrošina „Tele2” Mārketinga direktors Jānis Spoģis.


Konkursu atbalsta: „Tele2”, portāls „Draugiem”, laikraksti „Diena”, „5min”, „Druva”, „Subbota”, „Dzirkstele”, „Bauskas dzīve”, „Novaja gazeta”, „A-Zet”, „Kursas Laiks”, „Kurzemnieks”, „Ogres Ziņas”, „Alūksnes ziņas”, „Rīgas apriņķa avīze”, izdevumi „Kurzemes reklāma”, „Ceturtdiena”, LTV 7 raidījums „Sems”, žurnāli „Mērķis”, „Sports”, radio „Fit FM”, „Radio 1”.


Informācijai:
Elīna Starostniece, „Avantis”, mob.tel.29174762, Vita Ivaškeviča, mob.tel.29723883;
www.avantis.lv, www.zeltazivtina.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.