Preiļu slimnīcā atklāta mūsdienīga neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa

13.12.2007.

13. decembrī, piedaloties Veselības ministram Vinetam Veldrem, svinīgos apstākļos tika atklāta renovētā SIA „Preiļu slimnīca” pacientu uzņemšanas nodaļa. Nepilna pusgada laikā kopš būvdarbu sākuma medicīnas iestāde nodeva vienu no vērienīgākajiem projektiem pēdējos divos gados, ideja par kuru bija sākta realizēt jau pirms ilgāka laika posma.


SIA „Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Urtāns atzīst, ka telpas uzņmešanas nodaļā bija funkcionāli nepiemērotas, toties tagad slimnīca ir saņēmusi modernu neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu, kuras darbs noritēs savādāk, nekā iepriekš, jo plašākas kļuvušas nodaļas funkcijas. Te tiks veikta slimnieku uzņemšana, neatliekamas medicīniskās palīdzības sniegšana un reanimācijas pasākumi. Nodaļā ir izvietots traumpunkts, reanimācijas zāle un terapeitiskās palīdzības sniegšana vieglākos saslimšanas gadījumos. Darbam ar pacientiem uzstādīts aprīkojums, kurš atbilst mūsdienu prasībām.


Slimnīcas galvenā ārste Daina Pliča uzskata, ka jau no slimnieka ievietošanas brīža neatliekamas medicīniskās palīdzības nodaļā pacientam tiks sniegta kvalitatīva ārstēšana. Slimniekiem varēs veikt jebkurus izmeklējumus, nodrošināt zāļu pievadi organismam uz vietas. Pēc izmeklējumiem mediķi droši zinās, vai slimnieku var pārvietot uz nodaļu un kurā nodaļā ārstēšana tiks turpināta.


Projekta kopējās izmaksas sastāda 419 352 latus, no kuriem 366 023 lati ir valsts finansējums, 53 329 lati – Preiļu slimnīcas līdzekļi. Būvdarbus ir veikusi būvfirma „Latspas”, medicīnisko aprīkojumu piegādāja firma „Siemens”.


Nodaļā strādās 13 mediķi, vidēji diennaktī tiek uzņemti 20 – 30 slimnieki. Statistika rāda, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības darbs slimnīcā arvien pieaug. Preiļu slimnīcā 2006. gadā tika uzņemti 5500 slimnieki, 2005. gadā – ap 5200 slimniekiem, šogad uzņemšanas nodaļā ienākušo slimnieku skaits būs lielāks.Preiļu slimnīca strādā arvien intensīvāk, jo īsāki kļūst ārstēšanas periodi, bet medicīnisko palīdzību saņem lielāks cilvēku skaits nekā agrāk. No 1. novembra Preiļu slimnīca nodrošina lokālās daudzprofila slimnīcas prasības, jo vienlaicīgi notiek četru ārstu – internista, anesteziologa, ķirurga un ginekologa dežūras slimnīcā.


Juris Urtāns ar gandarījumu uzsver, ka SIA „Preiļu slimnīca” dibinātāji ir vienmēr atbalstījuši slimnīcas darbu, arī šobrīd ir nosprausti mērķi nākotnei, lai realizētu jaunas slimnīcas būvniecību. Iespējams, ka tuvāko gadu laikā veco korpusu vietā sliesies mūsdienīga medicīnas iestāde ar modernu aprīkojumu un plašām iespējām medicīnas pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 13.12.2007.