Notiks preses konference par Publisko bibliotēku attīstības projekta gaitu

10.12.2007.

Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā Publisko bibliotēku attīstības projekta uzraudzības padome pirmdien rīkos preses konferenci par līdz šim paveikto projekta ietvaros. Tajā piedalīsies projekta uzraudzības padomes locekļi Kultūras ministrijas Valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas direktors Andris Vilks un valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone. Ceturto padomes locekli – Microsoft Latvia vadītāju Sandi Kolomenski pārstāvēs kompānijas Lielo klientu un partneru grupas vadītājs Andrejs Siliņš.


Preses konference notiks pirmdien, šā gada 10. decembrī plkst. 13:00 valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” telpās, Rīgā, Tērbatas ielā 53-7 (ieeja birojā no Stabu ielas).


11. novembrī apritēja gads kopš līguma parakstīšanas starp Latvijas Kultūras ministriju un Bila & Melindas Geitsu fondu. Ar šo līgumu Geitsu fonds paredzēja piešķirt Latvijai 16.2 miljonus ASV dolārus informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Latvijas valsts saskaņā ar šo līgumu apņemas ieguldīt līdzvērtīgu summu no valsts un pašvaldību līdzekļiem. Projektā ar 7,9 miljonus ASV dolāru vērtu programmatūras ziedojumu piedalās arī kompānija Microsoft.


Pēc pirmās maksājuma daļas sekmīgas apgūšanas, šajās dienās Latvija no Bila & Melindas Geitsu fonda saņēma otro maksājuma daļu projekta turpināšanai 8 731 000  dolāru apmērā. Līdz šim projektā ir paveikta lielākā daļa sagatavošanas darbu – ir noslēgušies iepirkumi par datu pārraides infrastruktūras izveidošanu visās 874 publiskajās bibliotēkās, sākusies plaša bibliotekāru apmācības programma, notikuši projekta ietekmes novērtēšanai nepieciešamo sākumdatu aptaujas, drīzumā tiks uzsākta arī publiskās komunikācijas kampaņa, kas stāstīs sabiedrībai par ieguvumiem no projekta un veidos publisko bibliotēku tēlu. Nākamā gada sākumā, tiklīdz būs noslēdzies iepirkums, bibliotēkas saņems arī jaunu datortehniku. Kopumā visām 874 bibliotēkām tiks piegādāti ap 4000 jaunu datoru ar programmatūru, kā arī multifunkcionālās iekārtas drukāšanai, kopēšanai un skenēšanai. Speciālu datortehniku vājredzīgajiem un neredzīgajiem tuvākajā laikā šī projekta ietvaros saņems arī Latvijas neredzīgo bibliotēka un tās 7 filiāles visā Latvijā, kā arī visu rajonu galvenās bibliotēkas.


UZMANĪBU MEDIJIEM


Aicinām piedalīties preses konferencē, kas notiks pirmdien, šā gada 10. decembrī plkst. 13:00 valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” telpās, Rīgā, Tērbatas ielā 53-7 (ieeja birojā no Stabu ielas). Papildus informāciju var saņemt pie valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību vadītāja Kaspara Rūkļa (tālr. 7844885 vai e-pastu kaspars.ruklis@kis.gov.lv).


Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis,
Sabiedrisko attiecību vadītājs
V/A „Kultūras informācijas sistēmas”
Tālrunis: 7844885, 29405048; e-pasts:
kaspars.ruklis@kis.gov.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.