Pieaug saslimstība ar elpceļu infekcijām, gripas gadījumi nav reģistrēti

06.12.2007.

Valsts aģentūra
Sabiedrības veselības aģentūra
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis 67081549; mob.26442452; fakss 67339006;
e-pasts:
prese@sva.gov.lv; www.sva.gov.lv


Sabiedrības veselības aģentūras akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringā apkopotie dati liecina, ka pagājušajā nedēļā ir palielinājusies saslimstība ar dažādām elpceļu infekcijām, bet jauni gripas gadījumi nav reģistrēti. Vidējā saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā Latvijā bija 1290 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Visvairāk akūto augšējo elpceļu infekciju gadījumi reģistrēti Ludzas, Madonas, Rīgas, Tukuma, Valkas pilsētās un rajonos, kā arī Siguldā.  Izglītības iestāžu apmeklējums ir labs – bērnudārzus apmeklē 75% audzēkņu, skolas – 90,8%.


Atgādinām, ka tā saucamās saaukstēšanās saslimšanas vienmēr izraisa kāds vīruss vai baktērija, tādēļ to vajadzētu uztvert nopietni. Ar saaukstēšanās slimībām slimojam gandrīz katru gadu, un tā notiek tādēļ, ka cirkulē daudz un dažādi izraisītāji. Pārslimojot viena vīrusa izraisīto slimību, cilvēks iegūst imunitāti pret to, savukārt nākamajā reizē saslimšana ir saistīta ar citu izraisītāju.


Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti atgādina vienkāršos profilakses pasākumus, ko vajadzētu ievērot ikdienā, lai nesaslimtu:
• Ģērbieties atbilstoši laika apstākļiem!
• Regulāri vēdiniet telpas, kurās uzturieties!
• Dienas laikā pēc iespējas biežāk mazgājiet rokas, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem! Jāatceras, ka inficēties var ne tikai gaisa – pilienu ceļā, bet arī saskaroties ar slimnieka inficētiem (apšķaudītiem un ar rokām piesārņotiem) priekšmetiem sabiedriskās vietās (veikalu ratiņu, sabiedriskā transporta rokturi, durvju rokturi, margas u.c.).
• Neaplipiniet citus!!!! Šķaudot un klepojot, aizsedziet muti un degunu, vislabāk ar vienreizējās lietošanas salveti! Pēc lietošanas izmetiet to un nomazgājiet rokas!
• Ja esiet saslimis, palieciet mājās un sazinieties ar savu ārstu! Nevediet bērnus ar saaukstēšanās simptomiem uz bērnudārziem un skolām!


Informāciju sagatavoja:
Elīna Sprūde-Nesenberga
Papildus informācija pa telefoniem 67081625 vai 28805384


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.