Sabiedrības veselības aģentūra un Veselības ministrija aicina piedalīties ģimeņu sporta festivālā

08.12.2007.

Valsts aģentūra
Sabiedrības veselības aģentūra
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis 7081549; mob. 26442452; fakss 7339006;
e-pasts:
prese@sva.lv; www.sva.lv


Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) un Veselības ministrija aicina ģimenes piedalīties Latvijas ģimeņu sporta festivālā, kas notiks sestdien, 8.decembrī.


Piecu stundu laikā ģimenēm būs iespēja kopīgi iesaistīties dažādās fiziskajās aktivitātēs gan sporta zālē, gan baseinā, kā arī iegūt nepieciešamo informāciju par veselīgu dzīvesveidu. Dalība festivālā ir bez maksas.


Latvijas ģimeņu sporta festivāls notiks Olimpiskajā Sporta Centrā, Rīgā, Grostonas ielā 6b. Dalībnieku ierašanās un reģistrācija 8. decembrī no plkst. 9.00 – 10.00.


Festivāla dalībniekiem nepieciešams piemērots apģērbs sporta aktivitātēm un baseinam. Dalībniekiem tiks nodrošinātas telpas apģērba nomainīšanai. Bērnus līdz 5 gadu vecumam būs iespējams atstāt tiem speciāli paredzētā rotaļu laukumā, kur tiem būs izstrādāta speciāla programma.


Festivāla laikā Sabiedrības veselības aģentūras pārstāvji informēs par pareizu uzturu, sportisko aktivitāšu nozīmi veselības uzlabošanā un saglabāšanā, kā arī atbildēs uz dalībnieku jautājumiem, kas saistīti ar cilvēku veselību


SVA uzsver, ka šī pasākuma mērķis veidot ģimenisku tradīciju kopīgi sportot un aktīvi atpūsties, izkopt sportošanas prieku, kas primāri ir vērsts uz kopīgu veselīga laika pavadīšanu, nevis profesionāli sportisku rezultātu gūšanu, kas, protams, var būt pozitīvs ģimeniskās sportošanas rezultāts.


SVA atgādina, ka fiziskajām aktivitātēm ir ne tikai pozitīva ietekme uz veselību kopumā, bet tām ir svarīga loma neinfekciju slimību profilaksē. Aktīvs dzīves veids bērnībā un jaunībā aizkavē vielmaiņas slimību attīstību, vēlāk tam ir būtiska nozīme sirds un asinsvadu slimību, locītavu slimību, kā arī cukura diabēta un pat vēža profilaksē.
Ar fiziskajām aktivitātēm ieteicams nodarboties – vislabāk 30-60 minūtes dienā ar mērenu slodzi, labi, ja kustamies 3-5 reizes nedēļa pa pusstundai, bet ne mazāk kā 2-3 reizes nedēļā vismaz pusstundu.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule (7081549 vai 26442452)

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.