Latvijas Zaļais punkts Preiļu bērniem dāvina grāmatu „Rūķis šķiro”

29.11.2007.

29. novembrī plkst. Latvijas Zaļais punkts Preiļu 1. pamatskolas sākumskolā organizēja teatralizētu uzvedumu, kura laikā iepazīstināja bērnus un pedagogus ar grāmatu „Rūķis šķiro”. Grāmata „Rūķis šķiro” ir paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un sākumskolas skolēniem. Pasākuma laikā grāmatas galvenais varonis Rūķis un Zaļā punkta tēls Punktuālis dāvināja grāmatu bērniem un stāstīja un rādīja, kāpēc ir jāšķiro atkritumi un jāsaudzē vide.


Grāmata „Rūķis šķiro” tapusi sadarbībā ar apgādu „Jumava”, tās autore un māksliniece ir Gundega Muzikante. Grāmatas mērķis ir izglītot bērnus, viņiem interesantā un saprotamā valodā stāstot par piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī atkritumu šķirošanas priekšrocībām, jēgu un nepieciešamību. „Rūķis šķiro” ir iznākusi populārajā „Rūķu sērijā”, ko atzinīgi novērtējuši gan paši mazie lasītāji, gan pedagogi un nozaru speciālisti.


„Jautājumi, kas saistīti ar dabas aizsardzību, apkārtnes sakopšanu un atkritumu šķirošanu, ir aktuāli ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem”, ir pārliecināts Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. „Ja bērni jau no mazotnes tiek mācīti saudzīgi izturēties pret dabu un domāt „zaļi”, viņi ātri vien apzinās arī savu atbildību pret apkārtējo vidi, apkārtnes sakopšanu un resursu taupīšanu, un ir pirmie, kas labprāt pamāca arī savus vecākus un vienaudžus. Grāmata „Rūķis šķiro” būs ne tikai interesanta lasāmviela bērniem, bet noderēs arī kā veiksmīgs mācību palīglīdzeklis pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, stāstot bērniem par atkritumu šķirošanu un apkārtējās vides saudzēšanu.”


Mazo lasītāju un viņu pedagogu iepazīstināšana ar grāmatiņu notiks līdz decembra beigām. Šādi pasākumi notiks arī Bauskas, Cēsu, Jēkabpils, Madonas, Saldus, Siguldas, Talsu, Tukuma un Ventspils pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs.  


Sīkāka informācija:
Solveiga Ķīkule, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis 7804067; 26577577

Pēdējās izmaiņas: 29.11.2007.