5. decembrī Preiļos notika svinīga atkritumu šķirošanas punktu atklāšana.

05.12.2007.

5. decembrī plkst. 12.00 Preiļos, Liepu ielā 24, notika svinīga atkritumu šķirošanas punktu atklāšana projekta „Dalītās atkritumu vākšanas punktu izveide Krāslavas, Līvānu, Preiļu novados un Dagdas pilsētā” ietvaros.


Atkritumu šķirošanas punktos iedzīvotājiem būs iespēja atsevišķos konteineros izmest sadzīves atkritumus un pārstrādei nododamo izlietoto plastmasas, papīra un stikla iepakojumu. Preiļu novadā kopumā ir izveidoti 20 šķirošanas punkti.


18 atkritumu šķirošanas punkti atradīsies Preiļu pilsētā:
Rēzeknes ielā 38, Rēzeknes ielā 22, Liepu ielā 1, Liepu ielā 24, Aglonas ielā 29, Daugavpils ielā 66, Mehanizatoru ielā 1, A.Upīša ielā 3, Cēsu ielā 13, Kārsavas ielā, Aglonas ielā 9, Viļānu ielā 2, Celtnieku ielā 8, Zaļajā ielā, Pils ielā 4, Celtnieku ielā 9, Rancāna ielā, Celtnieku ielā 4. Divi atkritumu šķirošanas punkti tiks izvietoti pagastos – Raiņa ielā 8, Aizkalnē, Aizkalnes pagastā, un Līčos, Preiļu pagastā.


Katrā šķirošanas punktā būs atrodami 4 konteineri – pa vienam konteinerim sadzīves atkritumiem un stikla iepakojumam, divi konteineri plastmasas un kartona iepakojumam. Konteinerā ar dzeltenu vāku iedzīvotāji ir aicināti mest plastmasas un kartona iepakojumu – plastmasas pudeles un kanniņas, dzērienu, šampūna, kečupa, sadzīves ķīmijas un autoķīmijas, kā arī metāla dzērienu bundžiņas, drīkst mest kartona kastes un kārbas, avīzes un žurnālus. Konteinerā nedrīkst mest rotaļlietas, sadzīves plastmasas izstrādājumus, kā arī netīru un slapju kartona iepalojumu.


Konteinerā ar zaļo vāku savukārt iedzīvotāji var mest stikla pudeles un burkas. Tajā nedrīkst mest logu stiklu, spoguļus un traukus.


Svarīgi atcerēties, ka pārstrādāt ir iespējams tikai kvalitatīvus materiālus. Tādēļ, pirms mest izlietoto iepakojumu konteinerā, tas ir jāiztukšo. Vēlams iepakojumu arī izskalot, lai pārtikas vai citu produktu atliekas nesabojātu konteinerā iemesto kartona iepakojumu.


Kā uzsvēra Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, tad svarīgākais priekšnosacījums, lai dalītā atkritumu vākšanas sistēma darbotos veiksmīgi, ir iedzīvotāju atsaucība un gatavība mainīt savus ikdienas ieradumus – turpmāk atdalīt lietas, ko ir iespējams pārstrādāt, un lietas, ko jānogādā noglabāšanai poligonā.


SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks savukārt paskaidroja, ka šķirošana ir daudz vienkāršāka nekā sākumā varētu likties. Nav nepieciešams virtuvē turēt trīs atkritumu spaiņus, pietiks, ja vienā liksim sadzīves atkritumus, bet otrā visu pārstrādei nododamo iepakojumu. Šķirošanas punktā visu savākto iepakojuma uz vietas var sašķirot, plastmasas un kartona iepakojumu mest dzeltenajā konteinerā, bet stikla – zaļajā.


Lai iedzīvotāji saprastu, kā pareizi šķirot izlietoto iepakojumu, decembrī iedzīvotāju pastkastītēs tiks nogādāti arī informatīvi bukleti.


Šķirošanas punkti tiek izveidoti Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta “Dalītās atkritumu vākšanas punktu izveide Krāslavas, Līvānu, Preiļu novados un Dagdas pilsētā” ietvaros. Konteinerus pašvaldībām piegādāja SIA “Eismas”. 264 atkritumu konteineru piegāde dalīto atkritumu vākšanas punktiem pašvaldībām izmaksāja 91 134 latus. Arī Līvānu un Krāslavas novados uzbūvēts pa 20 atkritumu vākšanas punktiem katrā, bet Dagdas pašvaldības teritorijā atrodas seši šādi punkti.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.