Par vecāku pabalsta saņēmējiem valsts veiks sociālās iemaksas

23.11.2007.

Lai uzlabotu jauno vecāku sociālo drošību, arī par vecāku pabalsta saņēmējiem valsts veiks sociālās apdrošināšanas iemaksas, paredz Labklājības ministrija (LM).


Šobrīd valsts sociālās iemaksas pensiju un bezdarba apdrošināšanai veic par bērna kopšanas pabalsta saņēmējiem. Tā kā no nākamā gada 1.janvāra daļai cilvēku bērna kopšanas pabalstu aizstās jaunais vecāku pabalsts, arī par šī pabalsta saņēmējiem valsts maksās sociālās iemaksas.


Valsts iemaksas veiks cilvēku pensiju apdrošināšanai un apdrošināšanai pret bezdarbu. Tās maksās no invaliditātes, maternitātes un slimības speciālā budžeta līdzekļiem.


Saistībā ar jauno vecāku pabalstu tiek paplašināti arī sociālās apdrošināšanas veidi, kuriem var pievienoties pašnodarbinātā laulātais. Patlaban šie cilvēki brīvprātīgi var pievienoties pensiju, invaliditātes, maternitātes un slimības apdrošināšanai, bet no nākamā gada – arī vecāku apdrošināšanai.


LM sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem, kā arī noteikumos par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai šodien, 22.novembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.


Grozījumi nepieciešami, lai Ministru kabineta noteikumus saskaņotu ar grozījumiem likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz no 2008.gada 1.janvāra ieviest jaunu valsts sociālās apdrošināšanas veidu – vecāku apdrošināšanu.


Informāciju sagatavoja:
Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26497758,
vineta.berzina@lm.gov.lv 
Ilze Boluža, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 26186178,
ilze.boluza@lm.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.