Nolietotus mobilos telefonus var nodot otrreizējai pārstrādei

19.11.2007.

Laikā no 19. līdz 30. novembrim Latvijas Zaļais punkts un tā sadarbības partneri SIA „Pērkons un Dēli” un SIA „TOPO CENTRS” aicina Latvijas iedzīvotājus nodot nolietotus mobilos telefonus otrreizējai pārstrādei.


Akcija norisinās 23 Latvijas pilsētās 45 mobilo telefonu tirdzniecības vietās. Tirdzniecības vietās būs izvietoti īpaši spainīši nolietoto mobilo telefonu un to aksesuāru savākšanai. Nododot pārstrādei neizjauktu mobilo telefonu un aizpildot akcijas anketu, iedzīvotāji piedalīsies izlozē. Akcijas beigās katrā no tirdzniecības vietām izlozēs dāvanu karti 50 Ls vērtībā, ar kuru sešu mēnešu laikā varēs iepirkties attiecīgajā veikalā. Ar uzvarētājiem SIA „Pērkons un Dēli” un SIA „TOPO CENTRS” darbinieki sazināsies pa tālruni, kas būs norādīts akcijas anketā.


Šīs akcijas mērķis ir izveidot efektīvu sistēmu nolietoto mobilo telefonu savākšanai no iedzīvotājiem. Arī pēc akcijas norādītajās tirdzniecības vietās būs pieejami spainīši, kuros iedzīvotāji varēs izmest nolietotus mobilos telefonus un to aksesuārus.


No veikaliem nodotie telefoni tiks nogādāti uz savākšanas vietu Rīgā un nosūtīti tālākai pārstrādei uz elektrisko un elektronisko iekārtu pārstrādes rūpnīcu Lietuvā UAB „EMP Recycling”. Tur telefoni tiks sadalīti pa sastāvdaļām, kuras pārstrādās izejvielās, lai varētu ražot jaunus produktus. Tādejādi samazinot atkritumus, tiek taupīti dabas resursi un pasargāta vide.


Latvijas Zaļais punkts


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.