Sākas informatīva kampaņa sievietēm Atļaujies būt vesela!

01.12.2007.

Šonedēļ sākas informatīvā kampaņa „Atļaujies būt vesela!”, kuras mērķis ir informēt sievietes par iespējām saņemt valsts apmaksātu profilaktisko aprūpi, kā arī rosināt regulāri doties pie ārsta.


„Ikdienas straujajā dzīves ritmā, darba rutīnā un rūpēs par ģimeni, sievietes nereti atstāj novārtā savu veselību. Mūsu uzdevums ir atgādināt, cik svarīgi ir rūpēties par savu veselību un ik gadus veikt profilaktiskās ārsta apskates, ko bez maksas nodrošina valsts,” uzsver Lelde Vancoviča, Sabiedrības veselības aģentūras Veselības veicināšanas un profilakses daļas vadītāja.
Kampaņas ietvaros notiks informatīvi pasākumi Liepājā un Daugavpilī, uz kuriem tiks aicinātas sievietes no Kurzemes un Latgales pilsētām. Pasākumu ietvaros dalībniecēm būs iespējas piedalīties diskusijās ar pieredzējušiem speciālistiem par reproduktīvās veselības jautājumiem, ginekoloģisko un onkoloģisko saslimšanu profilaksi, grūtniecības un mazuļa kopšanas, kā arī citiem jautājumiem. Tāpat pasākumā sievietēm būs iespējas uzzināt labas pašsajūtas noslēpumus un jaunumus skaistumkopšanā, kā arī jauki pavadīt laiku ar domubiedrēm.


Pasākums Liepājā notiks šā gada 24. novembrī plkst. 12.00 viesnīcā Amrita un Daugavpilī – 1.decembrī plkst. 12.00 viesnīcā Dinaburga.


Sabiedrības veselības aģentūra un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra atgādina: valsts katrai sievietei reizi gadā nodrošina bezmaksas ginekoloģisko profilaktisko apskati pie ginekologa vai ģimenes ārstu, tai skaitā onkocitoloģiskās uztriepes veikšanu.


Informatīvo programmu Atļaujies būt vesela! rīko Veselības ministrija un Sabiedrības veselības aģentūra sievietes veselības un dzīves kvalitātes veicināšanas programmas Kontia ietvaros.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Sprūde-Nesenberga
Papildus informācija pa telefoniem 67081625 vai 28805384


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.