Preiļos ieradīsies Norvēģijas vēstnieks Nilss Ūlavs Stāva

15.11.2007.

15. novembrī Preiļos darba vizītē ieradīsies Norvēģijas vēstnieks Nilss Ūlavs Stāva. Vizītes laikā vēstnieks tiksies ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču un priekšsēdētāja vietnieku Oļegu Hļebņikovu.


Dienas gaitā Nilss Ūlavs Stāva iepazīsies ar lielāko siera eksportētāju Latvijā – akciju sabiedrību „Preiļu siers”, tiksies ar Preiļu Valsts ģimnāzijas vadību un pedagogiem, apmeklēs Preiļu galveno bibliotēku un Preiļu rajona biedrību „Nevalstisko organizāciju centrs”.


Norvēģijas vēstnieka vizīte Latgalē sāksies jau 14. novembrī. Pēc lielāko pilsētu – Rēzeknes un Daugavpils, apmeklējuma Nilss Ūlavs Stāva izteicis vēlmi iepazīties ar Preiļiem. Jāatzīmē, ka Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi, iesaistoties projektos ar Norvēģiju, ir iepazinuši ziemeļu valsts dabu un cilvēkus. 1998. gadā Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi sadarbībā ar Rissa Upper Secondary School Norvēģijā piedalījās Latvijas – Norvēģijas Saules pētīšanas projektā “Solis”, savukārt no 1998. gada līdz 2000. gadam Preiļu Valsts ģimnāzija ir darbojusies Norvēģijas – Latvijas skolotāju un skolēnu apmaiņas projektā „Rilano”.


Maija Paegle 

Pēdējās izmaiņas: 15.11.2007.