Informatīvā kampaņa Balso par veselīgu uzturu!

12.11.2007.

Valsts aģentūra
Sabiedrības veselības aģentūra
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis 67081549; mob.26442452; fakss 67339006; 
e-pasts:
prese@sva.gov.lv; www.sva.gov.lv 


Rūpes par savu veselību un izskatu ir galvenais arguments, kas iedzīvotājus pārliecina lietot uzturā vairāk dārza veltes – dārzeņus, ogas un pākšaugus.
Tā liecina aptaujas dati, kas iegūti Veselības ministrijas un Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) informatīvās kampaņas Balso par veselīgu uzturu! laikā.


Kampaņas Balso par veselīgu uzturu! mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību veselīgiem ēšanas paradumiem un rosināt iedzīvotājus vairāk izmantot uzturā dabīgo vitamīnu avotus – dārzeņus, pākšaugus un ogas.  Kampaņas gaitā interneta ziņu portālā TVNET un ģimenes portālā Calis.lv norisinājās miniaptauja, kuras mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju attieksmi pret dārza veltēm kā veselīga uztura sastāvdaļu.


Lielākā daļa – gandrīz 70 % – aptaujāto atzīst, ka rūpes par savu veselību un izskatu ir galvenais arguments, kas viņus pārliecina vairāk lietot uzturā dārzeņus, ogas un pākšaugus. Vairāk nekā 12% respondentu apliecina, ka būtisks ir ekonomiskais arguments – ēdot dārza veltes iespējams ietaupīt. 15% respondentu atzīst, ka nekas nespēs ietekmēt viņu ēšanas paradumus. Kopā aptaujā piedalījās 2 568 dalībnieki.


Kampaņa Balso par veselīgu uzturu! norisinājās no š.g. 1. oktobra līdz 4. novembrim Rīgas Centrāltirgū, 11 lielveikalos MAXIMA XX un MAXIMA XXX lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Valmierā. Tās laikā, iegādājoties kādu no 13 veidu dārzeņiem, ogām vai pākšaugiem, kā pārsteiguma balvu pircēji saņēma krāsainus ledusskapja magnētus. Aktīvākie pircēji, sakrājot 5 dažādu krāsu magnētus, saņēma speciālbalvu – pavāra Mārtiņa Sirmā recepšu grāmatiņu gardiem, veselīgiem un viegli pagatavojamiem ēdieniem.


Kopumā, akcijas ietvaros pircēji ir saņēmuši vairāk nekā 46 000 magnētu un ap 9000 M.Sirmā recepšu grāmatiņu. Visaktīvāk kampaņas Balso par veselīgu pārtiku! dalībnieki iepirkās Rīgas un Jelgavas lielveikalos, mazāko aktivitāti izrādīja patērētāji Daugavpilī.


Jāatgādina, ka Sabiedrības veselības aģentūras 2006. gadā veiktā Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma dati liecina, ka ik dienas svaigus dārzeņus lieto tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju – 26,1% vīriešu un 38,8% sieviešu. Savukārt termiski apstrādātas dārza veltes katru dienu patērē tikai 8,0% vīriešu un 8,9 % sieviešu. Interesanti, ka tieši reģionos dzīvojošie,salīdzinot ar rīdziniekiem, ikdienā dārzeņus lieto mazāk. Lai gan pētījums uzrāda tendenci palielināties dārzeņu patēriņam, tas joprojām ir nepietiekams.


Sabiedrības veselības aģentūras
Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Baiba Auzāne, 67081624

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.