Taipejas Misijas pārstāvji iepazinās ar tūrisma iespējām Preiļu novadā un Aglonas pagastā

29.10.2007.

29. oktobrī Preiļu novadu un Aglonas pagastu apmeklēja Taipejas Misijas Latvijā vadītājs Endijs Čina kungs, Misijas pārstāve Marita Saveļjeva, ceļojumu biroja „57. paralēle” pārstāvji Artis Zandmanis un Daiga Štendenberga. Vizītes mērķis bija iepazīties ar tūristiem piedāvātajiem pakalpojumiem un naktsmītnēm Preiļos un Aglonas pagastā. 


Preiļu ciemiņi apmeklēja viesu māju „Pie Pliča”, apskatīja Preiļu parku un parka kapelu. Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un Plānošanas daļas vadītājs Zigmārs Erts viesiem sniedza ieskatu Preiļu novada attīstībā un parādīja prezentāciju par novadu. Preiļu rajona Tūrisma informācijas centra vadītāja Irēna Kjarkuža iepazīstināja viesus ar tūrisma iespējām Latgalē un Preiļu rajonā. Dienas otrajā pusē Irēnas Kjarkužas vadībā Taipejas misijas pārstāvji apskatīja naktsmītnes „Mežinieku mājās” un viesu mājā „Malvīnes”, apmeklēja Aglonas baziliku un Maizes muzeju.


Dienas noslēgumā Taipejas Misijas Latvijā vadītājs Endijs Čins atzinīgi novērtēja redzēto piedāvājumu tūristiem un pauda viedokli, ka starp vairākām Eiropas valstīm tieši ar Latviju ir izveidojušās īpaši draudzīgas attiecības, tāpēc pirmās tūristu grupas no Taivānas ieradīsies arī Latgalē. 


Preiļu novadu ar Taipejas Misiju vieno ilggadēja sadarbība, bet šī gada oktobra sākumā Taipejas Misijas pārstāvji kopā ar SIA „57 paralēle” vadību un Preiļu novada domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču pārrunāja sadarbības iespējas tūrismā jomā. 


Tikšanās laikā tika izstrādāts nodomu protokols par tūristu uzņemšanu Latvijā, nodrošinot viņiem naktsmītnes, gidu pakalpojumus un transportu. Preiļu novada domei jāsniedz aptveroša informācija par iespējamajiem pakalpojumiem, kas saņemami pašvaldības teritorijā, apskates objektiem un naktsmītnēm, kuras varētu izmantot Taivānas tūristi.


Taipejas Misijas Latvijā pārstāvju vizītes Preiļos un Aglonā fotomomenti

Maija Paegle


 

Pēdējās izmaiņas: 29.10.2007.