Akcija ”Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem”

20.10.2007.

1 valsts 1995. gadā… 15 Eiropas valstis 2007. gadā!


2007. gada 20. oktobrī Responsible Young Drivers (Atbildīgie Jaunie Braucēji) būs klāt lielākajos naktsklubos.


Laba ideja…


2007. gada 20. oktobrī RYD organizē apjomīgu akciju, lai veicinātu ceļu drošību, palielinātu sabiedrības informētību un parādītu jauniešiem, ka alkohola lietošana un automašīnas vadīšana nav savienojamas: “Eiropas nakti bez nelaimes gadījumiem”.


Kāds ir akcijas mērķis? Satikt jauniešus viņu izklaides vietās, sarunāties ar viņiem – tas ir RYD lielākais spēks.


Brīvprātīgie, visi vecumā no 17 līdz 29 gadiem, atradīsies klubos, lai mudinātu katru apmeklētāju grupu izvēlēties “plānoto šoferi”, kas piekrīt turēt solījumu palikt skaidrā visu nakti.


Dalība akcijā ir patiešām vienkārša – par brīvu un brīvprātīga. RYD nelieto ne represīvu vai pamācošu pieeju, ne “tēvišķi-mātišķu” toni, jo tā ir attieksme, kas jauniešus atbaida. RYD vēlas, lai jaunajiem šoferiem kļūtu svarīgāka droša automašīnas vadīšana.


Šoferi piekrīt turēt solījumu palikt skaidrā visu nakti. Brīvprātīgie lūdz viņus nēsāt aproces, lai šoferi būtu atpazīstami. Kad “iezīmētais šoferis” dodas prom no naktskluba, viņam tiek dota iespēja brīvprātīgi iziet elpas analīzi, lai pārbaudītu, vai solījums ir turēts. Ja jā, tad šoferim tiek dāvātas nelielas dāvanas, ko sagādājuši akcijas partneri un sponsori. Ja nē, tad persona tiek aicināta atstāt savu mašīnu stāvvietā vai uzticēt to draugam, kurš nav lietojis alkoholu.


… kas izplatās Eiropā


“Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem” aizsākās Beļģijā 1995. gadā. Akcijai bija panākumi, jau sākot no pirmās reizes. RYD brīvprātīgos publika pieņēma pozitīvi un tika nolemts organizēt šo akciju katru gadu.


Sestdien, 2007. gada 20. oktobrī, “Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem” notiks 15 Eiropas valstīs: Beļģijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Francijā, Grieķijā, Vācijā, Polijā, Portugālē, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Kiprā, Lielbritānijā un Īrijā.


Kopš 2003. gada “Eiropas nakti bez nelaimes gadījumiem” atbalsta un līdzfinansē Eiropas Komisija.


Konkrēti


2007. gada 20. oktobrī 500 brīvprātīgie un 180 naktsklubi piedalīsies “Eiropas naktī bez nelaimes gadījumiem”.


Latvijā šajā akcijā dalību ņem šādi Rīgas klubi: „Pulkvedim neviens neraksta”, „Kuba” un „Hedonia”.
„Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem” galvenie atbalstītāji Latvijā ir: „Sabiedrības veselības aģentūra” un „Firefly tonizējošais dzēriens”.


Nākamajā dienā pēc akcijas medijiem tiks nosūtīti akcijas rezultāti.


Preses kontakti:
Artūrs Visockis-Rubenis +371 28379557 ;
arturs@bsms.lv
Johan Chiers + 32 475 73 16 11 
Informācija internetā:
http://www.ryd.eu

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.