Būs interesanti jeb dažos vārdos par basketbolu

15.10.2007.

Kaut arī basketbols popularitātes ziņā Latvijā nevar sacensties ar kaimiņos – Lietuvā, šim sporta veidam raksturīgo ažiotāžu, tomēr arī pie mums „basketa” piekritēji nevar sūdzēties par uzmanības trūkumu, arī mūsu pilsētā šī sporta spēle tāpat kā visā Latvijā ir cieņā. Tikai ar meistarīgu komandu, kas spētu pulcināt līdzjutēju pulkus tribīnēs, bija ne tik spoži. Jācer, ka situācija drīzumā mainīsies uz labo pusi, jo atradies atbalstītājs SIA „STB/Nami” personā, kā arī piesaistot Preiļu novada domes līdzekļus, pilsētas komanda 2007.- 2008.gada sezonā spēlēs Latvijas Basketbola Amatieru līgā (LBAL). Gribas domāt, ka komandas Preiļi-STB/Nami atbalstītāji ir tālredzīgi un par savu izvēli nenāksies nožēlot, ka spēlētāji ar pašaizliedzīgu un meistarīgu spēli priecēs gan skatītājus, gan komandas sponsorus.


Tā jau oktobra beigās jauno sezonu sāk Amatieru Basketbola līga (ABL), kuras struktūra ir sekojoša – tā sastāv no četrām divīzijām: Centrs A (10 komandas); Centrs B (9 komandas); Rietumi (9 komandas) un Austrumi, kur konkurenci mūsu komandai sastādīs Jēkabpils SC/RSS, Eži –N, Valmiera, Daugavpils Universitāte/Hansabanka, BK Madona, BK Alūksne/BJSS, BK Ezerzeme. Komandas katra ar katru tiksies divos apļos – izbraukumā un savās mājās. Divas labākās komandas no katras divīzijas tiksies savstarpēji, kur noskaidros komandu uzvarētāju, kas iegūst tiesības nākamsezon spēlēt Latvijas Basketbola līgā un otrās vietas ieguvēji pārspēles tiesības par iespēju spēlēt LBL.


Mūsu komandas spēļu mājvieta būs Preiļu 1. pamatskolā, kur mūsējie pirmoreiz atrādīsies jau 3. novembrī plkst.14.00 spēlē ar Eži-N komandu.


Tālāk sekos spēle izbraukumā 8. novembrī – Jēkabpilī, un atkal skatītāji savu komandu varēs nākt atbalstīt 17. un 24. novembrī.


Šis raksts nebūtu pilnīgs, ja nebūtu nosaukts komandas sastāvs. Tātad komandā centra pozīcijā spēlēs: Aigars Indrikovs, Mārtiņš Doniks un Raivis Bilzēns, aizsargu funkcijas pildīs Nauris Lazda, Jānis Cišs, Ervīns Bulmeisters, Jānis Greidāns, Ervīns Žihars, Guntis Vaivods, Edgars Mūrnieks, Ronalds Naglis un Ainārs Turčinskis, bet uzbrucēju pienākumi uzticēti Aināram Zeilem, Jānim Zukulim, Jānim Bernānam un Ilmāram Madelānam. Spēlējošo treneru funkcijas pildīs Ainārs Turčinskis un Ilmārs Madelāns. Garākais vīrs komandā ir Raivis Bilzēns – 203 cm. Tiem interesentiem, kuri vēlas sekot līdzi ABL spēļu peripetijām, sīkāku informāciju iesakām smelties www.basket.lv, bet pārējie pārvarēsim savu kūtrumu un nāksim uz sporta zāli atbalstīt savējos, lai paši gūtu pozitīvo lādiņu un var būt, ka tieši kādā kritiskā brīdī jūsu atbalsts noder visvairāk!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 15.10.2007.