Skolu jaunieši tiekas ar domes priekšsēdētāju

09.10.2007.

9. oktobrī Preiļu novada domē notika Preiļu novada domes priekšsēdētāja Alda Adamoviča tikšanās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas, Preiļu 2. vidusskolas un Preiļu arodvidusskolas jauniešiem. Sarunā piedalījās arī Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un Plānošanas daļas vadītājs Zigmārs Erts.


Domes pārstāvji uzklausīja dažādus jauniešu viedokļus, kas saistās ar viņu interesēm brīvā laika pavadīšanā, dzīvojot pilsētā. Skolu audzēkņi atzina, ka ir daudz iespēju sportot, dejot, nodarboties interešu pulciņos skolās, bet ir daudz jaunu cilvēku, kuri gribētu iesaistīties cita veida aktivitātēs. Izskanēja vairākuma klātesošo doma, kuru atbalstīja arī domes priekšsēdētājs, ka jāveido jauniešu organizācija ar saviem līderiem. Tad varēs plānot dažādas radošas aktivitātes – organizēt izstādes, mūzikas un kino vakarus, dažādas diskusijas. Vairāki puiši un meitenes labprātīgi iesaistītos arī projektu izstrādē un finansējuma piesaistīšanā dažādām aktivitātēm. Ļoti pārliecinoši izskanēja viedoklis, ka ne jau visus jauniešus interesē tikai diskotēkas, gribas saturīgu atpūtu un domu apmaiņu piemērotā vidē.


Tikšanās laikā tika izteikts ierosinājums jauniešu kustībā iesaistīt arī Preiļu puses studentus, kuri nedēļas nogalēs bieži brauc uz mājām un arī ir ieinteresēti brīvo laiku pavadīt interesanti un radoši.
Sarunas noslēgumā vienojāmies, ka tuvākajā laikā presē būs ievietots aicinājums atsaukties jaunus cilvēkus, kuri vēlētos iesaistīties jauniešu organizācijas izveidošanā, nāktu ar savām idejām un paši uzņemtos atbildību pasākumu veidošanā. Domes priekšsēdētāja solījums atvēlēt jauniešiem telpu, lai varētu sanākt kopā un risināt organizatoriskas lietas, nav tukšs solījums. Vai būs interese pašiem strādāt, plānot un veidot savu dzīvi interesantāku, lielā mērā atkarīgs no katra paša aktīvas pozīcijas.


Aicinājums jauniešiem tiks ievietots Preiļu novada domes informatīvā izdevuma „Preiļu Novada Vēstis” oktobra numurā, bet savus priekšlikumus jau tagad varat sūtīt Preiļu novada domes plānošanas daļas vadītājam Zigmāram Ertam uz e-pastu: zigmars.erts@preili.lv . Visas iesnigtās domas un idejas tiks apkopotas, un novembra sākumā visus interesentus aicināsim uz nākošo sarunu jau kuplākā pulkā. 


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.10.2007.