Rudens ekskursija Preiļu novada invalīdiem

06.10.2007.

6. oktobrī, spītējot rudenīgi drēgnajam laikam, Preiļu novada invalīdiem bija iespēja iepazīt tuvākajā apkārtnē sastopamos kultūras objektus, dodoties ekskursijā uz Daugavpils un Krāslavas rajoniem.


Pirmais pieturas punkts bija Sventes muiža, kura kā pilskunga māja celta 1912.gadā, pārcietusi Otro pasaules karu un šobrīd ir viesu māja ar 12 numuriem, kur katra istaba atbilst 12 mēnešiem. Muiža lepojas arī ar kara tehnikas muzeju, kurā ir trīs tanku eksponāti no Otrā pasaules kara laika, kaujas uzbrukuma desanta mašīna un citi tehnikas eksponāti.


Rudens lapu košumu ekskursanti baudīja dabas liegumā „Pilskalnes Siguldiņa”, kur apmeklētājiem tiek piedāvāti trīs taku varianti un maršruti, atkarībā no ceļotāju laika un interesēm.


Etnogrāfiskajā muzejā zem skaidrām debesīm – vecticībnieku sādžā „Slutišķos”, bija iespēja iepazīties ar vietējo iedzīvotāju sadzīves tradīcijām, apskatīt gadsimtu mijā būvētās ēkas un izzināt par viduslaiku apbedījumiem sādžas teritorijā, kā arī aplūkot bijušo lūgšanu namu, etnogrāfisko māju un podu cepli. Ekskursijas gala mērķis bija nedaudz noslēpumainais un mistiskais Velnezers jeb Čertoks.


Ekskursijas transporta izdevumi tika segti no Sociālā dienesta budžeta, bet ieejas maksas objektos, pusdienas, kā arī gida pakalpojumu un autostāvvietas pakalpojumu apmaksa segta no līdzekļiem, ko ziedoja dažādu organizāciju pārstāvji no Zviedrijas, augustā ciemojoties Preiļu novada domes Sociālajā dienestā.


Ekskursijas skaistākie mirkļi vērojami fotogalerijā Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv.

Pasākuma fotogalerija

Anita Gāga,
Preiļu novada domes Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja

Pēdējās izmaiņas: 06.10.2007.