Skopais Feimanis, jeb novada balvu izcīņu spiningošanā

01.10.2007.

Necerēti kupls dalībnieku pulks spiningotāju saradās uz Preiļu novada balvu izcīņu spiningošanā – kopskaitā 42 dalībnieki, daudzreiz pārspējot pludiņmakšķerēšanas dalībnieku skaitu. Sacensību dalībniekus no veiksmes izmēģināšanas nespēja atturēt ne necopes diena makšķernieku kalendārā, ne saulainais laiks, ne autokrosa trases cienīgs piebraucamais ceļš starta vietai. Startam pieteicās ne tikai Preiļu novada copmaņi, bet arī ciemiņi no Rīgas, Balviem un pašmāju rajona.


Sešas stundas Feimaņu ezeru vagoja gan dažāda izmēra kocenes, gan piepūšamo laivu flotile – aprīkota gan ar elektromotoriem, gan virzīta uz priekšu ar cilvēka muskuļu spēku. Trīs vīri laivā – tā varētu teikt par „Kazanku”, kuru vadīja bobsleja rūdījumu guvušais Rihards Kotāns. Diemžēl Feimaņu ezers nespēja dāsni atbildēt centīgajiem „pātagas” vicinātājiem ar pieklājīgiem lomiem. Tikai seši censoņi tika pie mēra līdakām, dažiem vēl lomā kāds nomaldījies asaris, šo rindu autoram pāri  kilogramam aizsnaudies plaudis aizķeksēts aiz sāniem, kurš protams vērtējumā negāja. Kamēr tiesneši svēra lomus un vilka galus kopā, dalībnieki varēja ķerties pie Renāra vārītās zivju zupas baudīšanas. Preiļu novada balvas izcīnīja 3. vietas ieguvējs Valdis Ručevskis (Viss copei), 2. vietas ieguvējs Arnis Vaivods (Samiņi) un par uzvarētāju kļuvušais Nikolajs Dementjevs. Viņam tika arī veikala „Āķis” balva par lielāko līdaku – 1 kg 220 g. Pārsteiguma balvas no veikala „Viss copei” saņēma Arnis Vaivods, Nikolajs Dementjevs, Leonīds Valdonis, Valdis Ručevskis, Broņislavs Plivda un Sintija Plivda, kurai balva tika pasniegta kā jaunākajai pasākuma dalībniecei.


Pateicamies visiem sacensību dalībniekiem par atsaucību un jācer, ka nākošgad laiks būs labvēlīgāks un loms iespaidīgāks.


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada domes sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 01.10.2007.