Kampaņa rosinās iedzīvotājus uzturā vairāk lietot dārzeņus, pākšaugus un ogas

01.10.2007.

Valsts aģentūra
Sabiedrības veselības aģentūra
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis 67081549; mob.26442452; fakss 67339006; e-pasts: prese@sva.gov.lv; www.sva.gov.lv


Lai pievērstu sabiedrības uzmanību veselīgiem ēšanas paradumiem un rosinātu iedzīvotājus vairāk izmantot uzturā dabīgo vitamīnu avotus – dārzeņus, pākšaugus un ogas, oktobrī notiks plaša informatīva kampaņa ar moto Balso par veselīgu uzturu! To organizē Veselības ministrija un Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), sadarbojoties ar Maxima Latvija, Rīgas Centrāltirgu (RCT) un pazīstamo pavāru Mārtiņu Sirmo.


Sabiedrības veselības aģentūras veiktais Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums (2006. g.) liecina, ka katru dienu svaigus dārzeņus lieto tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju – 26,1% vīriešu un 38,8% sieviešu. Savukārt termiski apstrādātas dārza veltes ikdienā patērē tikai 8,0% vīriešu un 8,9 % sieviešu. Interesanti, ka tieši reģionos dzīvojošie, salīdzinot ar rīdziniekiem, ikdienā dārzeņus lieto mazāk. Lai gan pētījums uzrāda tendenci palielināties dārzeņu patēriņam, tas joprojām ir nepietiekams.


Vitamīniem bagāts, daudzveidīgs uzturs ir viena no būtiskākajām veselīga dzīvesveida sastāvdaļām. Rudens ir laiks, kad iedzīvotājiem plaši pieejami vietējie dārzeņi, pākšaugi un ogas, kas tieši šobrīd ir vitamīniem visbagātākie. Kampaņas Balso par veselīgu uzturu! mērķis ir aicināt iedzīvotājus dažādot savu ikdienas ēdienkarti, iekļaujot tajā arī mazāk populārus dārzeņus un ogas, piemēram, baltos redīsus, sviesta pupiņas, rutkus, lociņus u.c.


Iedzīvotājiem, kas vēlas piedalīties kampaņā, jārīkojas šādi: tirdzniecības vietās, kas  iesaistījušās kampaņā, jāiegādājas ar kampaņas simboliku apzīmētus dārzeņus, ogas vai pākšaugus, pavisam – 13 veidu produktus. Nopērkot kādu no akcijas produktiem, pircējs kā balvu iegūst krāsainu ledusskapja magnētu. Sakrājot 5 dažādu krāsu magnētus, pircējs iegūst speciālbalvu – pavāra Mārtiņa Sirmā veselīgo, gardo un viegli pagatavojamo ēdienu recepšu grāmatiņu.


Kampaņa notiks Rīgas Centrāltirgū un 11 Maxima XX un XXX lielveikalos lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Valmierā.


Paralēli aktivitātēm lielveikalos un tirgū paredzēta reklāmas kampaņa nacionālajos un reģionālajās radiostacijās, kā arī internetā.


Informāciju sagatavoja
Sabiedrības veselības aģentūras sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Baiba Auzāne, 67081624

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.