SVA rīko seminārus par sirds veselības veicināšanas atbalsta tīkla izveidi Latvijā

27.09.2007.

Valsts aģentūra
Sabiedrības veselības aģentūra
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis 67081625; fakss 7339006;
e-pasts:
prese@sva.lv; www.sva.lv


Septembra un oktobra mēnešos Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) rīko seminārus Latvijas reģionos, lai izglītotu nozares profesionāļus par sirds veselības veicināšanas jautājumiem. Seminārā aicināti piedalīties pašvaldību un primārās veselības aprūpes speciālisti, sociālo dienestu vadītāji, sociālo zinību pedagogi un nevalstisko organizāciju pārstāvji.


Semināri tiek rīkoti Sirds veselības veicināšanas programmas ietvaros, un to dalībnieki tiek informēti par SVA Sirds veselības kabinetu darbību Latvijas reģionos un Rīgā, iespējām uzlabot sirds veselību, sadarbojoties ar pašvaldībām un organizējot veselību veicinošus pasākumus.


Divi semināri notikuši jau Daugavpilī un Madonā, kuros bija vērojama liela minēto speciālistu atsaucība un interese par sirds un asinsvadu sistēmas slimībām un to profilaksi.


Nākamie semināri notiks Valmierā (26. septembrī), Rīgā (03. oktobrī), Jelgavā (10.oktobrī) un Kuldīgā (17. oktobrī).


Semināru tēmas: „Sirds veselības profilakses attīstība Kuldīgā”, lekcijas lasa Kuldīgas primārās veselības aprūpes centra direktore un ģimenes ārste Līga Lagzdiņa; „Pretsmēķēšanas pasākumu organizēšana Jelgavas pilsētā”, lekcijas lasa Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Vilma Ksilandere; „Fizisko aktivitāšu ieteikumi plašam iedzīvotāju lokam”, lekcijas lasa Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) lektors un Sporta medicīnas rehabilitācijas centra (SMRC) sporta ārsts Pāvels Mustafins; „Sirds veselības kabineti”, lekcijas lasa Sirds veselības koordinatore Sanita Kesenfelde.


Šobrīd Latvijā darbojas trīspadsmit Sirds veselības kabineti un šajā gadā tiks atvērti vēl četri.Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste
Līva Auna (67081625)

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.