Virtuālais VID apmeklējums

27.09.2007.

Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta Latgales reģionālā iestāde
Rīgas iela 4/6, Daugavpils, LV-5401; tālrunis5406211, fakss5406335; e-pasts:
Ingrida.Gerina@lreg.vid.gov.lv


Valsts ieņēmumu dienests ieviesis elektroniskās deklarēšanas sistēmu, ar kuras palīdzību nodokļu maksātāji gan fiziskas, gan juridiskas personas  var iesniegt pārskatus un atskaites, neapmeklējot VID nodaļu. Ar VID Latgales reģionālo iestādi noslēgti 1985 līgumi par elektronisko deklarēšanu, tostarp ar Preiļu nodaļā  reģistrētajiem nodokļu maksātājiem 251 līgums.


Elektroniskās deklarēšanas pakalpojumu var izmantot tie nodokļu maksātāji, kuriem ir interneta pieslēgums.  Kā jau jebkuru jauninājumu, arī elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) nodokļu maksātāju pagaidām uztver piesardzīgi, pamatojot to ar raizēm par datu drošību. VID uzsver, ka elektroniskās deklarēšanas sistēma ir droša, kur piekļuvi nodokļu maksātāju  ievadītajiem dokumentiem aizsargā personīgā parole.  Datu sūtīšana uz VID notiek šifrētā veidā.


Izmantojot EDS, nodokļu maksātājs var apskatīt un labot ievadīto dokumentu, var kopēt iepriekšējā  taksācijas periodā iesniegto dokumentu, lai ievietotu dokumentu ar iepriekšējā dokumenta datiem, ievadītos dokumentus var kārtot pēc ievades laika, atlasīt konkrētu dokumentu pēc noteiktām pazīmēm.  Elektroniski var ne tikai iesniegt dažādus pārskatus, bet arī saņemt preču pavadzīmju numurus.  Galvenais,  ka  pateicoties EDS, tiek ietaupīts laiks un izslēgta pārrakstīšanās un aprēķina kļūdu iespēja.  Priekšrocība, kas pieejama tikai EDS lietotājiem, ir iespēja redzēt savu norēķinu stāvokli datu bāzē, t.i., vai nodokļu maksātājam ir kādi nodokļu parādi vai pārmaksas, īpaši tas noder, ja vēlas no VID saņemt  izziņu.


Par EDS lietotājiem var kļūt arī valsts amatpersonas, kurām ik gadus jāiesniedz amatpersonu deklarācija.


Vienīgais, kas jāatceras, sūtot atskaites uz VID elektroniski, ir neaizmirst izdrukāt un parakstīt vienu atskaites eksemplāru sev, un nekādu rindu nodaļā un  sastrēgumu pilsētas ielās!


Ingrīda Geriņa
VID LRI Biroja priekšniece, t.5406211, fakss 5406335

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.