Pasaules Sirds dienai veltītā pasākumā iedzīvotājus izglītos par sirds veselību un aicinās noteikt sirds slimību riskus

24.09.2007.

Pasaules Sirds dienai veltīts pasākums notiks 24. septembrī no 11.00– 16.00 Rīgā, laukumā pie Hotel de Rome. Pasākumu organizē Latvijas Kardiologu biedrība un Sabiedrības veselības aģentūra.


Šogad Pasaules Sirds dienā speciālisti vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību sirdslēkmju, infarktu un sirds novecošanās riska faktoriem – smēķēšanai, liekajam svaram un paaugstinātam sirds ritmam.


Sirds saslimšanas ir visizplatītākais nāves iemesls pasaulē – ik gadu no sirds un asinsvadu slimībām nomirst 17,5 miljoni iedzīvotāji, no kuriem daudzi ir darbspējīgā vecumā! Arī Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis.


Pretēji šai drūmajai statistikai iepriecinoša ir ziņa, ka cilvēki paši lielā mērā var attālināt un mazināt risku saslimt ar sirds slimībām, lietojot uzturā veselīgu pārtiku, vairāk fiziski kustoties, atmetot smēķēšanu un savlaicīgi dodoties uz profilaktiskajām apskatēm.


Pasākuma laikā iedzīvotājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, vidukļa apkārtmēru un pulsu, saņemt informatīvus materiālus par sirds slimību riska faktoriem, kā arī uzzināt vairāk par Sirds veselības kabinetu darbību Latvijā. Mērījumus veiks īpaši apmācīti Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības studenti.


Pulksten 14.00 notiks preses konference, kuru atklās Veselības ministrs Vinets Veldre.


Konferencē uzstāsies un uz mediju pārstāvju jautājumiem atbildēs
Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, profesors Andrejs Ērglis, Latvijas kardioloģijas institūta direktors, medicīnas zinātņu doktors Vilnis Dzērve, Latvijas Kardioloģijas centra virsārsts Iļja Zakke, Sabiedrības veselības aģentūras direktora vietnieks sabiedrības veselības epidemioloģiskās uzraudzības jautājumos Ainārs Čivčs.


Informāciju sagatavoja SVA Sabiedrisko attiecību daļas
sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste
Baiba Auzāne, 67081624

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.