Preiļu novada dome saņem EMAS sertifikātu

06.09.2007.

6. septembrī Vides ministrs Raimonds Vējonis septiņām Latvijas pašvaldībām – Daugavpils pilsētas domei, Preiļu novada domei, Naujenes, Glūdas, Bērzes, Līvbērzes un Vārkavas pagastiem, izsniedza vides vadības un audita sistēmas (EMAS) reģistrācijas sertifikātus.


Projekta „Inovatīva pieeja EMAS ieviešanā jauno Eiropas Savienības dalībvalstu pašvaldībās” realizācija notika no 2005. gada līdz 2007. gadam. Projekta rezultātā visās septiņās pašvaldībās atbilstoši Eiropas Savienības prasībām ieviests videi draudzīgs darbības modelis, apmācīti vietējie konsultanti un vides eksperti. Projekta vadītāja Natālija Ladutjko iepazīstināja ar visa projekta gaitu, akcentējot veiksmes un analizējot arī kļūmes projekta gaitā.


Vides ministrs apsveica pašvaldību vadītājus un projektā iesaistītos darbiniekus ar paveikto ne vieglo darbu un informēja, ka nākotnē, izvērtējot pašvaldību iesniegtos projektus vides jomā, viens no kritērijiem kvalitatīva projekta atbalstam varētu būt arī pašvaldības iegūtais EMAS sertifikāts.


Projekta eksperti dalījās savās atziņās, uzsverot, ka no uzņēmumu vai iestāžu vadības nostājas ir atkarīgas arī vides lietas. Par to, ka pašvaldību vadītāji ir apzinājuši videi draudzīgas attieksmes lielo nozīmi, liecina iegūtais sertifikāts. Darbs ir tikai sācies, turpmāk jāizglīto sabiedrība un jāveicina videi draudzīgs dzīvesveids katrā pašvaldībā. Par to iestājās arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, izklāstot, ka, viņaprāt, ir svarīgi jau agrā bērnībā – ģimenēs un pirmskolas izglītības iestādēs, mācīt bērniem saudzēt apkārtējo vidi, nepiesārņot to un sākt šķirot atkritumus. 


Pasākuma nobeigumā visi dalībnieki piedalījās diskusijā, tika izanalizētas  paveiktā darba pozitīvās puses un kaldinātas ieceres jauniem projektiem un ar vidi saistīto problēmu risināšanai.


Fotomomenti no EMAS sertifikāta izsniegšanas Preiļu novada domei Vides ministrijā


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 06.09.2007.