Meistars arī makšķerēšanā ir meistars

03.09.2007.

Jau otro gadu pēc kārtas Preiļu novada čempionāta pludiņmakšķerēšanā dalībniekus laika apstākļi nelutina. Šogad tie bija vēl ekstremālāki un vienu otru komandu tas droši vien no piedalīšanās pasākumā arī atturēja. Izskatījās , ka arī zivis ir paņēmušas atslodzes dienu, jo visiem lomos pamatā pieteicās tikai auslejas. Visu komandu dalībnieki tika sadalīti trīs sektoros Cirīšu HES ūdenskrātuves krastos. Visiem dalībniekiem lomi svārstījās no 0,5 – 3 kg. Īstu paraugstundu nodemonstrēja Latvijas čempionāta – komandas PBLMS-Preiļi dalībnieks Kazimirs Anspaks, kurš četru stundu laikā iemanījās savilkt 8 kg 920 g ausleju. Tas komandai „Āķis”, kur vēl startēja Ivars Trops un Edmunds Boreiko ar kopējo svaru 13 kg 180 g, ļāva kļūt par sacensību uzvarētājiem. Otrais rezultāts komandai „Olūts” – Broņislavs Plivda, Vitālijs Plivda, Jānis Ančevs – ar kopsvarā 7 kg 220 g noķertām zivīm, bet trešais rezultāts komandai no Rušonas „Spečuki” – Edgarasm Upeniekam, Aināram Kalvānam, Mārim Āriņam – 5 kg 900 g.


Godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas no Preiļu novada domes. Individuālajā vērtējumā kā jau minēju ārpus konkurences bija Kazimirs Anspaks, kļūstot par Preiļu novada čempionu pludiņmakšķerēšanā, aiz sevis atstājot otrās vietas ieguvēju ar 3 kg 180 g – Vitāliju Plivdu un Jāni Ančevu ar 2 kg 780 g . Tikai 60 g Edgaram Upeniekam pietrūka līdz bronzas medaļai.Ar pārsteiguma balvām no veikala „Viss copei” par lielākās zivs pievarēšanu apbalvots Kazimirs Anspaks un mazāko zivi lomā apbalvots Vitālijs Plivda.


Iespējams , ka daudzi makšķernieki makšķerēšanu uzskata par atpūtu, bet nevis sporta veidu. Arī pats tā uzskatu, bet ticiet  – kādreiz lai saņemtu savu adrenalīna devu un iegūtu jaunas emocijas der pamēģināt makšķerēt uz rezultātu. Tos , kurus tas interesē aicinu izmēģināt savas prasmes zivs piemānīšanā un veiksmi izmēģināt Preiļu novada balvu izcīņā spiningošanā 29. septembrī Feimaņu ezerā.


Sacensību galvenais tiesnesis, Preiļu  novada sporta metodiķis – L.Valdonis.

Pēdējās izmaiņas: 03.09.2007.